Sześć miejsc w fazie grupowej FIBA Europe Cup. Przedstawiamy zasady kwalifikacji do rozgrywek

Biuro Prasowe Trefl Sopot tekst , zdjęcie archiwalne

Za nami osiem spotkań półfinałowych w eliminacjach do fazy grupowej FIBA Europe Cup. Na placu boju pozostało osiem drużyn, a w tym Trefl Sopot! Czterech triumfatorów jutrzejszych finałów będzie pewnych gry w rozgrywkach, ale szanse na to mają także ci, którym w piątek się nie powiedzie.

Dwa dodatkowe miejsca dla kwalifikantów “pojawiły się” po zakończeniu eliminacji do Basketball Champions League. Do fazy grupowej BCL zakwalifikowały się rumuński U-BT Cluj Napoca oraz ukraiński BC Prometey, które wcześniej miały zapewnione miejsce w FIBA Europe Cup. Ich awans oznaczał “zwolnienie” miejsc, które włodarze rozgrywek postanowiły przyznać dwóm przegranym zespołom z finałów turniejów kwalifikacyjnych do FIBA Europe Cup.

Miejsca dla tzw. “lucky losers” zostaną przyznane na podstawie różnicy sumy małych punktów z obu meczów kwalifikacyjnych. Prawo do gry fazie grupowej FIBA Europe Cup otrzymają dwa zespoły, którym nie powiodło się w finale, ale spośród czterech przegranych miały najlepszy bilans.

Po środowych meczach sytuacja finalistów jest następująca:

Turniej A
Benfica +6 (83:77)
Donar Groningen +27 (80:53)

Turniej B
Trefl Sopot +6 (88:82)
Iraklis BC +20 (95:75)

Turniej C
medi Bayreuth +7 (84:77)
Hapoel Haifa +5 (85:80)

Turniej D
FC Porto +12 (70:58)
Ironi Ness Ziona +4 (86:82)

W przypadku takiej samej różnicy decydująca będzie ilość zdobytych punktów, zaś jeżeli będą miały identycznego bilans, o przyznaniu miejsca “lucky loser” rozstrzygnie losowanie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*