WKS Grunwald Poznań po zmianach kadrowych – część I

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Paweł Siczyński

Dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie – Jerzy Wybieralski.

W rozpoczętych rozgrywkach Hokej Superliga sezonu 2021/2022, po dwóch kolejkach liderem jest zespół WKS Grunwald Poznań.

Po bardzo nerwowym lecie, przed rozpoczęciem rozgrywek został w końcu skompletowany skład, kadra trenerska i kierownicza drużyny. Najważniejsze słowo w układance miał dotychczasowy trener zespołu – Jerzy Wybieralski, który od lat jest „mężem opatrznościowym” wojskowego klubu. Trener Jerzy przed sezonem podjął decyzję, że czas postawić na młodą kadrę trenerską. Pierwszym trenerem zespołu seniorów mianował czynnego zawodnika, wieloletniego kapitana drużyny, wielokrotnego reprezentanta Polski – Pawła Bratkowskiego. Paweł już w ubiegłym sezonie wraz z Szymonem Hutkiem, miał duży wpływ na decyzje personalne oraz taktykę drużyny, ale od tego sezonu może oficjalnie przedstawiać się jako pierwszy trener WKS Grunwald Poznań. Mamy nadzieję, że okaże się godnym następcą swoich znakomitych poprzedników z ławki trenerskiej.

Najbardziej utytułowany trener w historii sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań – Jerzy Wybieralski, po roku wprowadzania i doradzania Pawłowi, powrócił na stanowisko dyrektora sportowego sekcji hokeja na trawie, gdzie jego praca, ze względu na ogromne doświadczenie i znajomość środowiska hokejowego, jest w obecnym czasie bardzo potrzebna. Świadczą o tym świetne przedsezonowe wzmocnienia drużyny seniorów.

Transfery definitywne Eryka Bembenka i Łukasza Kosmaczewskiego oraz wypożyczenie na kolejny sezon Jacka Kurowskiego i Jakuba Chumeńczuka pozwoliły drużynie odzyskać wiarę w możliwość obrony tytułu mistrza Polski na boiskach trawiastych oraz dobry wynik w rozgrywkach halowych. Transfery reprezentantów Polski zostały uzupełnione młodymi i przyszłościowymi zawodnikami. Są wśród nich: Mateusz Sikorski, Sebastian i Mikołaj Przybył oraz Mariusz Kubiak. Ten ostatni, mimo dużych zaległości treningowych, ma przed sobą cały rok, żeby dorównać pozostałym kolegom. Mariusz Kubiak przyjął na siebie dodatkowe obowiązki, zostając jednym z trenerów najmłodszej grupy „skrzatów” w wojskowym klubie, przez co zyskał duży szacunek kadry kierowniczej.

Od roku sekcja hokeja na trawie w WKS Grunwald Poznań nie ma sponsora, a patronat wojskowy MON został od kwietnia 2021 całkowicie wycofany. Wszyscy jednak postaramy się nie zniknąć ze sportowej mapy Polski i godnie przez następne lata reprezentować klub w niebiesko-biało-zielonych barwach. Dyrektor Jerzy Wybieralski w rolach drugich trenerów obsadził Szymona Hutka i Łukasza Kosmaczewskiego. Decyzja ta była oczywiście najbardziej racjonalna i pozytywna dla drużyny. Klub, który ma swoich szeregach tak oddanego dyrektora sportowego, służącego swoim doświadczeniem sekcji hokeja trawie, może spokojnie planować swoją przyszłość. Jerzy Wybieralski ponadto szczególną uwagę zwraca na rozwój młodzieżowych drużyn klubu oraz przyczynia się do dynamicznego rozwoju najmłodszej grupy, naszych „skrzatów”. #W jedności siła!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*