8. kolejka Polskiej Hokej Ligi: Lider pokonał wicelidera

Biuro prasowe PZHL tekst i zdjęcia

W meczu na szczycie GKS Katowice lepszy od KH Energa Toruń. W Tychach gospodarze nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Re-Plast Unią Oświęcim. W Jastrzębiu-Zdroju padło aż dziewięć bramek.

W czwartek rozpoczęła się 8. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W meczu, który był transmitowany bezpłatnie na kanale Polskiego Hokeja w serwisie YouTube, Comarch Cracovia pokonała Tauron Podhale Nowy Targ 4:0. Bardzo dobrze zaprezentował się Damian Kapica, który strzelił gola i zaliczył dwie asysty.

Ładne bramki w Katowicach

W piątek GKS Katowice po raz pierwszy w tym sezonie zagrał na własnym obiekcie. W Satelicie prowadząca w tabeli PHL GieKSa walczyła z wiceliderem KH Energa Toruń. Ślązacy zwyciężyli 4:1, w drugiej tercji Grzegorz Pasiut trafił pod poprzeczkę, a w trzeciej Carl Hudson umieścił krążek w siatce uderzając bardzo mocno z linii niebieskiej. Po spotkaniu kibice zgotowali hokeistom głośną owację.

Wygrana Unii i festiwal bramek

W Tychach gospodarze, którzy pokonali ostatnio zarówno GieKSę, jak i torunian, nie mieli szans w starciu z drużyną z Oświęcimia. Po pierwszej tercji goście prowadzili 2:1. Przez cały mecz tyszanie nie potrafili znaleźć recepty na dobrą grę Unii. Ostatecznie przyjezdni wygrali 5:1. Podczas tego meczu upamiętniono 40 rocznicę górniczego strajku w kopalni Piast. Była orkiestra, jubileuszowe koszulki a z trybun obserwowali mecz zaproszeni górnicy.

Pościg gości

W Jastrzębiu-Zdroju w meczu z Ciarko STS Sanok po niewiele ponad 30 minutach gry było 4:1 dla mistrzów Polski. Ambitnie grający goście jednak do ostatniej sekundy walczyli o dobry wynik. Mistrzowie Polski wygrali 5:4.

W niedzielę 9. kolejka PHL. Hitowo zapowiada się konfrontacja Unii z GKS Katowice. Mecz, podobnie jak pozostałe niedzielne spotkania, będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv.

8. kolejka PHL

Czwartek, 30 września 

Comarch Cracovia – Tauron Podhale Nowy Targ 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Saur 31, Kapica 39, Jacenko 41, Kinnunen 42

Piątek, 1 października

GKS Katowice – KH Energa Toruń 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Eriksson 10, Pasiut 14, Eriksson 40, Hudson 51 – Kalinkowski 56

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Galant 5 – Dudas 8, Dziubiński 12, Carlsson 38, Wanat 42, Kowalówka 58

JKH GKS Jastrzębie – Ciarko STS Sanok 5:4 (1:0, 3:2, 1:2)

Kalns 17, Górny 30, Urbanowicz 31, Rac 33, Pavlovs 46 – Tamminen 26, Bukowski 33, Filipek 44, Sawicki 51

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*