WKS Grunwald Poznań po zmianach kadrowych -Alfabet – część V

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Paweł Siczyński

– Banaszak Rafał – wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od trzech sezonów w barwach niebiesko-biało-zielonych. Gra na pozycji bramkarza, prezentując nieprzeciętne umiejętności, poparte dobrym refleksem. Spokojny i przewidujący zagrania przeciwników. Były reprezentant Polski. Obecnie występy w klubie łączy z pracą w PZHT. Mistrz Polski w hali i na boisku trawiastym. Absolwent poznańskiej AWF. Żonaty, niedawno został ojcem.

– Bembenek Eryk – wychowanek LKS Rogowo. Do zespołu dołączył w bieżącym sezonie, chociaż razem z bratem Tomkiem, mogli być członkami wojskowego klubu już dwa lata temu. Życie pisze różne scenariusze i w końcu Eryk gra w WKS Grunwald Poznań (brat Tomek wybrał KS Pomorzanin Toruń). Już w pierwszych trzech kolejkach Eryk pokazał drzemiące w nim możliwości i na pewno w przyszłości stanie się bardzo dobrym klasowym zawodnikiem. Jak do tej pory, talent na miarę Eryka Bembenka nigdy nie zmarnował się w takim klubie jak WKS Grunwald Poznań. Tym bardziej, że ma kogo podglądać na treningach i uczyć się od najlepszych. Reprezentant Polski. Kawaler.

– Chumeńczuk Jakub – wychowanek LKS Gąsawa. Jakub po krótkich rozmowach, rozumiejąc, jakim potencjałem dysponuje mistrz Polski, dołączył przed obecnym sezonem do WKS Grunwald. Oczywiście, duży wpływ na jego decyzję miało kontytuowanie studiów na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Kuba jest obrońcą, ale równie dobrze może grać w linii pomocy. Cały czas rozwija swój niewątpliwy talent i kiedy skupi się tylko na grze w hokeja na trawie, może zajść bardzo daleko. Na razie staje się pewnym punktem drużyny i wywiązuje się z zadań stawianych przez trenera. Reprezentant Polski. Kawaler.

– Działa Artur – wychowanek UKS Plejada Nysa. Obrońca. Od paru sezonów bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich zadań. Z sezonu na sezon czyni stałe postępy i coraz częściej rozgrywa mecze bez żadnych dużych błędów. Spokojny i rzetelny hokeista. Chociaż nie jest demonem szybkości, swoim dużym doświadczeniem doskonale przewiduje sytuacje boiskowe. Poziom, który Artur reprezentuje jest bardzo dobry w ligowym wydaniu. Mistrz Polski w hali i na boiskach trawiastych. Absolwent poznańskiej AWF. Kawaler. Żołnierz TSW w 12 WBOT.

– Głowacki Mikołaj – wychowanek KS Polonia Środa Wielkopolska. Od trzech sezonów reprezentuje WKS Grunwald Poznań. Przyszedł do naszego klubu jako młodziutki zawodnik z zadatkami na dobrego gracza. Od tego momentu ciężko trenuje, a dzięki wrodzonej szybkości pokazuje, jakim graczem może być w przyszłości. Terminując pod okiem legend wojskowego klubu (Artur Mikuła, Tomek Marcinkowski) przeszedł swoje cierpienia i rozwija się na wspaniałego zawodnika. Do klasy jego nauczycieli jeszcze daleka droga, ale na pewno właściwa. Powiedzenie „głowa wyżej” jest w dalszym ciągu aktualne, ale Mikołaj to rozumie i w bardzo szybkim tempie eliminuje swoje błędy. W hokeju na trawie jest wielkim talentem od lat, czas najwyższy wspiąć się na poziom dostępny tylko dla nielicznych. Mistrz Polski w hali i na boisku trawiastym. Reprezentant Polski. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Kawaler.

– Gumny Mikołaj – wychowanek KS Warta Poznań. Od czterech sezonów w naszym klubie. Mikołaj to urodzony napastnik. Swoją nadpobudliwością i energią mógłby zasilić niejeden „akumulator”. Przy tym jest bardzo dobrym zawodnikiem, który potrafi porwać zespół do walki. Jest człowiekiem wielu talentów, ale chyba dobrze, że wybrał hokej na trawie. Jest w ciągłym ruchu na boisku i poza nim. Ambicja, która niejednokrotnie przysłania mu jasność spojrzenia, przy odrobinie opanowania uczyniłaby z Mikołaja gracza nieprzeciętnego. Mimo swojej „dzikości” jest wartością dodaną i od paru sezonów w znacznym stopniu pomaga wojskowym kolekcjonować tytuły mistrzowskie. Mistrz Polski w hali i na boisku trawiastym. Reprezentant Polski. Absolwent poznańskiej AWF. Kawaler.

– Kasprzyk Michał – wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od sześciu sezonów reprezentuje klub z dzielnicy Grunwald. Przychodząc do zespołu był już reprezentantem Polski i od razu pokazał, że jego sprowadzenie nie było bezpodstawne. Doskonalił naukę gry obronnej pod okiem najlepszych na tych pozycjach w Polsce i teraz reprezentuje najwyższy poziom w Polsce. Jego znakiem firmowym stały się dokładne i długie loby. Kiedy w meczach będzie potrafił opanować nerwy i zachować spokój w sytuacjach kryzysowych, jego kariera będzie przyspieszała i na długie lata będzie najlepszy na swojej pozycji. Obecnie leczy kontuzję, ale na wiosnę wróci do drużyny. Ambicja, zadziorność, kondycja i pracowitość to najlepsze cechy charakteru Michała. Wielokrotny mistrz Polski w hali na boiskach trawiastych. Reprezentant Polski. Żołnierz zawodowy. Ukończona Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na Wydziale Nauk Prawnych i Administracji. Kawaler.

– Kubiak Mariusz – wychowanek AZS AWF Poznań. Od bieżącego sezonu w klubie z ul. Promienistej 27. Ze względu na dwuletnią przerwę w uprawianiu hokeja na trawie, musi mieć dużo samozaparcia w ciężkiej pracy na treningach, żeby zameldować się w wyjściowym składzie mistrzów Polski. Pomaga jako szkoleniowiec trenować najmłodszą grupę „skrzatów”. Spokojny i koleżeński. Kawaler. Żołnierz TSW w 12 WBOT.

– Kurowski Jacek – wychowanek UKH Start 1954 Gniezno, od dwóch sezonów w barwach wojskowych. Obecnie bez wątpienia najlepszy hokeista na trawie grający na polskich boiskach. Doskonała wytrzymałość, ciężko pracujący w obronie i w ataku. Jako gracz środka pola, cały czas rozwija swoje zdolności, a w ostatnim miesiącu dochodzą do tego nieprzeciętne umiejętności strzeleckie. Mistrz Polski, kadrowicz i kapitan reprezentacji Polski. Jego możliwości są nieograniczone. Wszystko zależy od tego, na ile Jacek zechce się poświęcić dla swojej ulubionej dyscypliny sportu. Student SWPS – Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny. Kawaler.

– Lange Michał – wychowanek KKS Kolejarz Katowice, od dwóch sezonów w WKS Grunwald Poznań. Przed nim cała hokejowa kariera. Czyni bardzo szybkie postępy, ale musi jeszcze dużo pracować, jeśli chce być zawodnikiem dającym drużynie jakość i pewność w prowadzeniu akcji i zdobywania bramek. Znając jego poświęcenie dla sportu i ambicje, można się spodziewać, że gdy dojrzeje, będzie bardzo dobrym zawodnikiem. Mistrz Polski. Kawaler. Żołnierz TSW w 12WBOT.

– Poltaszewski Michał – wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od siedmiu sezonów w kadrze WKS Grunwald Poznań. Czego by nie pisać i nie powiedzieć o Michale, wykorzystanie jego możliwości i talentu nie jest wystarczające. Chłopak, który ma w swoich rękach dar i niebywałą umiejętność gry w hokeja na trawie, nigdy do końca nie spożytkował swoich atutów. Potrafił zagrać rewelacyjne spotkania, dojść do wysokiej formy i nagle bez przyczyny zatrzymać się w dalszym doskonaleniu swojej gry. Napisać, że najlepszy sezon i mecze jeszcze przed Michałem jest stwierdzeniem prawdy. W końcu musi zacząć w pełni wykorzystywać swój talent, żeby nie miał nigdy pretensji do siebie. Obecnie leczy kontuzje, ale cały zespół liczy na powrót Michała w rozgrywkach wiosennych i jego formę. Nikt nie wątpi w jego powrót i grę, na którą wszyscy czekają. Żołnierz zawodowy. Żonaty, dwójka dzieci.

– Przybył Mikołaj – wychowanek UKS Jedynka Żnin. Do WKS Grunwald Poznań zatwierdzony z bratem bliźniakiem, Sebastianem, od bieżącego sezonu. Mistrz Polski juniorów. Razem z bratem zaczęli traktować hokej na trawie bardziej poważnie, a umiejętności nie można im odmówić. Dużo pracy przed bliźniakami, mają jednak szansę, z której powinni skorzystać i na trwałe zagościć w osiemnastce meczowej. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Kawaler.

– Przybył Sebastian – również wychowanek UKS Jedynka Żnin. Do WKS Grunwald Poznań zatwierdzony z bratem bliźniakiem ( Mikołajem ) od bieżącego sezonu. Mistrz Polski juniorów. Obaj bracia mają przed sobą identyczną drogę kariery hokejowej. Zobaczymy, jak to wykorzystają. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Kawaler.

– Sikorski Mateusz – wychowanek UKS Juventa Środa Wielkopolska. Niespełna 17-letni zawodnik, od tego sezonu reprezentuje barwy WKS Grunwald Poznań. Cała przyszłość przed nim. Doskonałe warunki fizyczne i całkiem dobra technika użytkowa. Ma się od kogo uczyć. Trener Paweł Bratkowski na pewno nie pozwoli, żeby taki talent nie rozwijał się pod jego okiem. Pierwsze mecze na szczeblu Hokej Superligi za nim. Wszystko wygląda bardzo obiecująco. Kawaler.

– Dutkiewicz Tomasz – wychowanek WKS Grunwald Poznań. Przed rokiem zakończył karierę, ale cały czas swoim doświadczeniem i postawą pomaga drużynie, w której spędził całą swoją karierę. Legenda klubu wojskowego. Żołnierz zawodowy. Żonaty, jedno dziecko.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*