Z osiedla na stadion i mecz reprezentacji Polski

Biuro Prasowe Chrobry Głogów S.A. tekst , zdjęcia i film

Raz w roku zapraszamy ich wszystkich z osiedlowych boisk na prawdziwe ligowe i chcemy dać namiastkę sportowej rywalizacji na zupełnie innym poziomie. Na obiekcie Chrobrego odbyła się V edycja piłkarskiego turnieju Z Boiska Na Stadion. O miano najlepszej drużyny rywalizowało dziesięć złożonych z uczestników tegorocznej edycji projektu Trener Osiedlowy Chrobry Głogów.

Cykliczny turniej to element finansowanego przez Gminę Miejską Głogów, a prowadzonego przez nas projektu Trener Osiedlowy, który w tym roku odbywa się pod hasłem “dzieciństwo jak za dawnych lat”. Od kwietnia dzieci i młodzież mogą bezpłatnie uczęszczać na bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne, które na ośmiu przyszkolnych boiskach prowadzi ośmiu wykwalifikowanych trenerów o różnych specjalizacjach sportowych.
– Realizując zadanie Trener Osiedlowy chcemy pokazać, że szerzej funkcjonujemy społecznie, że jesteśmy klubem odpowiedzialnym społecznie i wiemy, że nasza funkcja jest również tożsamościotwórcza i kulturotwórcza. Nasze dzieci przychodzą na mecze pierwszej drużyny Chrobrego i nie tylko, świadomie więc budujemy naszą tożsamość od podstaw – powiedziała Alicja Męczyńska z Działu Marketingu Chrobrego.

W czerwcu w ramach projektu zainaugurowano drugą edycję piłkarskiej Ligi Osiedlowej. 13 osiedlowych zespołów rywalizowało w rozgrywkach wzorowanych na profesjonalnych ligach, z terminarzem, tabelą i meczowymi protokołami. W kategorii U-16 zwyciężyli Parkowcy SP7, a w U-12 Niepokonani SP 8. Te i inne zespoły spotkały się ponownie podczas turnieju Z Boiska Na Stadion V, bo na ten jeden dzień wszyscy uczestnicy przenoszą się ze swoich osiedlowych boisk na obiekty Chrobrego.

Zaangażowani w organizację turnieju byli piłkarze Chrobrego, Mateusz Bochnak, Mikołaj Lebedyński, Jaka Kolenc oraz Oliver Praznovsky. Przyglądali się meczom, wręczali nagrody, a Jaka Kolenc dodatkowo posędziował finał w starszej kategorii. Miał do dyspozycji nawet żółte i czerwone kartki, lecz żadnej nie musiał użyć. Grano fair play.
– Bardzo dobrze oceniam ten poziom. Mecz był bardzo czysty, więc nie był dla mnie ciężki do sędziowania. Turniej i liga to bardzo dobry pomysł. Gdy byliśmy dzieciakami, zawsze najlepsze dla nas były zabawa, trzymanie się razem, a jak do tego dochodziła gra w piłę, to już całkowicie super – powiedział Jaka Kolenc.

Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, pamiątkowymi koszulkami, workami na obuwie sportowe i piłkami. Ponadto zwycięzcy Ligi Osiedlowej w obu kategoriach wiekowych w nagrodę w sobotę 9 października pojadą do Warszawy i wezmą udział w meczu eliminacji mistrzostw świata na Stadionie Narodowym, w którym Polska zmierzy się z San Marino.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*