Udana inauguracja poznańskich Pyrek!

Informacja prasowa KS Pyrki Poznań tekst i zdjęcie

Pięknie dla młodych szczypiornistek KS Pyrki Poznań rozpoczął się ich debiutancki sezon na poziomie II ligi kobiet. Poznanianki, przy głośnym dopingu swoich kibiców, okazały się lepsze od innego beniaminka grupy A – UKS Jedyna Dzierżoniów i wygrały 31:23 (18:9).

MVP spotkania po stronie gości wybrana została Matylda Mazurek, w drużynie gospodyń to wyróżnienie przypadło rozgrywającej – Michalinie Hołody.

Nasz debiut w II lidze uważam za bardzo udany. Cieszy, że każda zawodniczka dołożyła wszelkich starań do tego, by to spotkanie zakończyło się dla nas jak najlepszym rezultatem. Po wyrównanym początku wypracowałyśmy sobie wysoką przewagę, którą udało utrzymać się do końca i pomimo przestoju w drugiej połowie spotkania i błędów, które pojawiły się po naszej stronie, ostatecznie mogłyśmy cieszyć się z pewnego zwycięstwa! – podsumowała sobotnie starcie Michalina Hołody.

Poznańskie szczypiornistki w kolejnym meczu II ligi kobiet zmierzą się na wyjeździe z drużyną MKS Kalisz AZS SWWS, która w 1. kolejce pokonała wysoko Spartę Gubin (34:16).

KS Pyrki Poznań: Zientek, Kriż – Bętkowska (2), Celka (5), Kaczmarek (3), Weichert (1), Bączyk (1), Sangowska (2), Rogalska (3), Skorupska (4), Latanowicz, Krawczyk, Szukała (1), Hołody (5), Płótniak (4), Schulze

Karne: 5/7

UKS Jedynka Dzierżoniów: Młyńczyk, Obrycka – Czarnecka (2), Pabisiak, Reformat (5), Jeżowska (1), Mazurek (4), Dużyk, Obrycka, Szeliga (1), Kukla-Pikus, Galińska, Curyl (2), Zięba (2), Delijewska (6), Kurasińska, Jurgiewicz

Karne: 2/3

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*