Polskie juniorki 3 na turnieju lacrosse we Frankfurcie

Informacja prasowa Marcin Basiński , zdjęcia Marek Stor, shutterlax.com

W ostatni weekend we Frankfurcie odbył się młodzieżowy turniej lacrosse Scheider Cup 2021. 3 miejsce w rozgrywkach juniorek do lat 19 zdobyła reprezentacja Polski z 6 zawodniczkami Poznań Hussars Ladies w składzie.

Scheider Cup jest turniejem, który cyklicznie odbywa się w niemieckim Frankfurcie nad Menem. W tegorocznej edycji wystąpiły młode zawodniczki i zawodnicy z Polski. Był to pierwszy turniej dla tej grupy, tym bardziej cieszy więc miejsce na 3 stopniu podium! To oczywisty sukces zawodniczek i sztabu trenerskiego, ale także motywacja do dalszej pracy.

W składzie reprezentacji Polski kobiet U19 wystąpiły Poznanianki: Roksana Szaj – bramka, Afrodyta Chadzinikolau – obrona, Zuzanna Stasiak – pomoc, Amelia Cupa, Wiktoria Krakowska oraz Maja Cegłowska – atak. Towarzyszyły im również starsze koleżanki z drużyny: Klaudia Majorczyk i Anna Walas, które wraz z trenerem Jay’em Watts tworzą sztab szkoleniowy młodzieżowej reprezentacji Polski.

W turnieju, w kategorii U19, brało udział łącznie 6 drużyn z Polski, Niemiec i Czech. Polki wygrały 4 z 6 spotkań. Pierwsze i drugie miejsca przypadły czeskim drużynom: LCC Harpyje i SIS Flamingos.

Wyniki poszczególnych meczów:

Poland U19 – SIS Flamingos 6-10

Poland U19 – SC Frankfurt 12-5

Poland U19 – LCC Harpyje 4-10

Poland U19 – BHC Bears 10-2

Poland U19 – Germany U19 7-6

Poland U19 – SC Frankfurt 12-6

Udział w turnieju był kolejnym etapem przygotowań reprezentacji Polski do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które odbędą się latem 2023 roku w Pradze.

W rozgrywkach juniorów 4 miejsce zajęła natomiast męska reprezentacja Polski, w której wystąpił zawodnik Poznań Hussars – Jakub Stanek. Przed nimi Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2022 roku w Limerick.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*