TOP10 6. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , film , zdjęcia

TOP10 6. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 6. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2021/2022. Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Jakub Schenk MVP 6. tygodnia EBL

Jakub Schenk z Kinga Szczecin został wybrany najlepszym zawodnikiem 6. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

King Szczecin – z nowym trenerem Arkadiuszem Miłoszewskim – pokonał we własnej hali Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 81:71, kontrolując wydarzenia na parkiecie w drugiej połowie. Najważniejszym zawodnikiem gospodarzy był waleczny Jakub Schenk. Rozgrywający zdobył w tym meczu 20 punktów (5/6 za dwa), 6 asyst, 3 zbiórki i przechwyt, co przełożyło się na eval 24.

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

MVP tygodnia będzie wybierany w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.

Najlepsza piątka 6. tygodnia EBL

Jakub Schenk, Jabarie Hinds, A.J. English, Lewis Beech i Damian Kulig – to najlepsza piątka 6. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

King Szczecin – z nowym trenerem Arkadiuszem Miłoszewskim – pokonał we własnej hali Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 81:71. Najważniejszym zawodnikiem gospodarzy był Jakub Schenk. Rozgrywający zdobył w tym meczu 20 punktów (5/6 za dwa), 6 asyst, 3 zbiórki i przechwyt, co przełożyło się na eval 24.

Jabarie Hinds pokazał, że jest prawdziwym liderem GTK! Gliwiczanie pokonali PGE Spójnię Stargard 110:70, a Amerykanin zdobył aż 30 punktów (4/5 za trzy), 11 asyst, 5 zbiórek i przechwyt – to oznaczało eval 32.

HydroTruck wygrał dwa mecze w poprzednim tygodniu – najpierw w Sopocie okazał się lepszy od Trefla 85:80, a następnie w Toruniu od Twardych Pierników – 85:82. W obu spotkaniach ważnym graczem był A.J. English – najpierw zdobył 17 punktów i 3 asysty (eval 12), a następnie 25 punktów i 5 asyst (eval 29).

Drużyna ze Słupska nie zatrzymuje się w Energa Basket Lidze! Tym razem Grupa Sierleccy Czarni wygrali z WKS Śląskiem Wrocław 89:79. Tego wyniku nie byłoby bez rewelacyjnej postawy Lewisa Beecha, który zdobył 25 punktów (5/5 za dwa), 4 zbiórki, przechwyt i blok, co oznaczało eval 23.

Arged BM Stal pokazała ofensywną moc! Ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego zwyciężyła w starciu z MKS Dąbrowa Górnicza 112:96. Kluczowym zawodnikiem gości był Damian Kulig – zdobył 20 punktów (8/8 z gry!), 6 zbiórek i asystę (eval 24).

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*