Energa Basket Liga Biuro Prasowe TOP10 8. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga Tekst , film , zdjęcia

TOP10 8. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 8. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2021/2022.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

 

Aaron Cel MVP 8. tygodnia EBL

Aaron Cel z Twardych Pierników Toruń został wybrany najlepszym zawodnikiem 8. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Aaron Cel rozegrał niesamowity mecz! Jego Twarde Pierniki Toruń okazały się lepsze od wicemistrzów Energa Basket Ligi, Enea Zastalu BC Zielona Góra 95:77, a skrzydłowy był bezbłędny w ataku! Trafił wszystkie osiem rzutów z gry i cztery rzuty wolne, zdobywając łącznie 24 punkty, dokładając do tego 7 zbiórek, 6 asyst i blok, co przeniosło się na świetny eval 36!

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

 

Najlepsza piątka 8. tygodnia EBL

Sherron Dorsey-Walker, James Palmer, Jakub Nizioł, Aaron Cel i Jake O’Brien – to najlepsza piątka 8. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

King Szczecin z trenerem Arkadiuszem Miłoszewskim nie zwalnia tempa! Tym razem pokonał na wyjeździe Anwil Włocławek 89:80, a świetnie zaprezentował się Sherron Dorsey-Walker. Amerykanin był bardzo wszechstronny – zdobył 19 punktów, 7 zbiórek, 6 przechwytów oraz 2 asysty, co oznaczało eval 19.

W hicie Energa Basket Ligi osłabiona Arged BM Stal wygrała z Legią Warszawa 96:92. Liderem ostrowskiej ekipy był James Palmer, który tym razem zdobył 24 punkty (7/9 za dwa), 7 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty, co przełożyło się na eval 28.

Enea Abramczyk Astoria, grając już bez dwóch obwodowych zawodników, sprawiła sporą niespodziankę i pokonała na wyjeździe Trefla Sopot 86:81. Najlepszym strzelcem zespołu z Bydgoszczy był Jakub Nizioł – zdobył 20 punktów (3/5 za trzy), 6 zbiórek, 3 asysty i blok (eval 21).

Aaron Cel rozegrał niesamowity mecz! Jego Twarde Pierniki Toruń okazały się lepsze od Enea Zastalu BC Zielona Góra 95:77, a skrzydłowy był bezbłędny – trafił wszystkie osiem rzutów z gry i cztery rzuty wolne, zdobywając łącznie 24 punkty, a także 7 zbiórek, 6 asyst i blok (eval 36!).

Bohaterem PGE Spójni Stargard w zwycięskim spotkaniu z HydroTruckiem Radom (80:73) był Jake O’Brien. Podkoszowy w czwartej kwarcie trafił cztery niezwykle ważne trójki – ostatecznie zdobył 20 punktów, 5 zbiórek, przechwyt i blok, co dało eval 21.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*