Zmiana w sztabie szkoleniowym #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst Krystian Janisz

Wrocławski klub informuje, że nastąpiła zmiana w sztabie drużyny. Funkcję pierwszego trenera zespołu od dzisiaj przejmuje Mateusz Żarczyński, dotychczasowy II trener. Dawid Murek pozostaje w sztabie szkoleniowym jako asystent Żarczyńskiego.

#VolleyWrocław nie najlepiej rozpoczął rozgrywek Tauron Ligi. Po zwycięstwie w PreZero Grand Prix oraz wygranych w przedsezonowych sparingach – wydawało się, że sezon 21/22 może być przełomowy dla wrocławskiego teamu i upragniony awans do fazy play-off będzie tym razem zrealizowany. Po pięciu spotkaniach wrocławianki mają na koncie 2 punkty meczowe i z jednym zwycięstwem zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Zespołowi potrzebny jest impuls. Dawid Murek uznał, że bodźcem będzie zmiana w sztabie szkoleniowym i powierzenie roli pierwszego trenera Mateuszowi Żarczyńskiemu.

Ostatni czas był dla naszego zespołu bardzo trudny. Po udanych przygotowaniach, zwycięstwach w sparingach – przyszedł moment na sprawdzenie się w Lidze. Tu jednak nie możemy przełamać swojej niemocy, która dotknęła nas po wygranym meczu z Budowlanymi. Nie jest tak, że załamaliśmy ręce. Próbujemy na różne sposoby przeciwdziałać tej sytuacji. Po meczu z Rzeszowem – analizowałem wiele możliwych scenariuszy i ostatecznie zdecydowałem, że impulsem dla zespołu może być oddanie Mateuszowi kierowania grupą. Ja nadal będę obecny w sztabie, służę pomocą tak drużynie, jak i trenerom i wierzę w to nadal, że osiągniemy założone przed sezonem cele – powiedział Dawid Murek.

Do prośby szkoleniowca przychylił się zarząd klubu.

Na pewno nie rozpoczęliśmy tego sezonu w taki sposób, w jaki oczekiwaliśmy. Cały czas analizujemy sytuację, szukamy rozwiązań, które pozwoliłoby nam przede wszystkim prezentować odpowiedni poziom sportowy, a następnie – w konsekwencji tego – wygrywać mecze. Zamiana w sztabie może być impulsem do tych zmian. Cały czas jednak dalej będziemy przyglądać się pracy zespołu, bo uważam, że mimo złego początku – uda nam się krok po kroku odbudować naszą pewność siebie i wartość sportową – powiedział Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Po rozmowie z Prezesem i Dawidem – nastąpiła zmiana w sztabie. Moim zadaniem będzie odbudowanie wiary w zespół i jego umiejętności. Mamy duży potencjał i wierzę, że to pozwoli nam to odwrócić karty. Odcinamy to co było do tej pory, dalej skupiamy się na postawionym przed nami celem – zakończył Mateusz Żarczyński.

Najbliższy mecz #VolleyWrocław rozegra już w poniedziałek, 1 listopada o 17:30 w Hali Orbita. Do Wrocławia przyjeżdża przeciwnik z najwyższej ligowej półki, brązowy medalista mistrzostw Polski – ŁKS Commercecon Łódź.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*