Ozłocony Uniwersytet im. Adama Mickiewicza podczas Poznańskiej Gali Sportu Akademickiego

Informacja prasowa AZS Poznań tekst Kacper Czarnota , zdjęcia AZS

Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu podsumował rozgrywki wielkopolskich studentów w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski w roku akademickim 2020/2021. W 43 konkurencjach indywidualnych i zespołowych, 84 imprezach sportowych rywalizowały reprezentacje 19 uczelni z 5 miast naszego województwa, około 3000 studentek i studentów.

Uroczyste podsumowanie AMPiW oraz ogłoszenie wyników tej rywalizacji nastąpiło podczas Poznańskiej Gali Sportu Akademickiego 28 października w klubie Czekolada. Wśród znamienitych gości pojawili się: zastępca dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki UMWW Mariusz Kubiak, rektorzy wielkopolskich uczelni oraz przedstawiciele klubów uczelnianych AZS oraz studiów wychowania fizycznego.

– Ten miniony rok akademicki był bardzo trudny dla życia naszego kraju, w tym dla życia akademickiego. Dotknęło to także sportu, a w największym stopniu upowszechniania go wśród studentów. Większość obiektów sportowych była zamknięta dla regularnych zajęć sekcji studenckich, w znacznym stopniu ograniczona też była możliwość startu w zawodach sportowych. Tym większa radość, że udało nam się jednak w tych trudnych okolicznościach zrealizować dużą część planowanego wcześniej kalendarza sportowego i że nie wszyscy poddali się panującej pandemii. – rozpoczął podczas Gali prezes Tomasz Szponder.

W trakcie Gali wyróżnione zostały najlepsze uczelnie i najlepsze zespoły uczelniane, uczestniczące w zmaganiach. Na najwyższym stopniu podium uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza tuż przed sensacyjnym Uniwersytetem Przyrodniczym. Ostatnią uczelnią, która stanęła na podium, była Politechnika Poznańska.

– Zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji AMPiW ma dla naszej uczelni ogromne znaczenie. Szczególne słowa uznania należą się studentom UAM, którzy mimo prowadzonej w kraju nauki zdalnej oraz sytuacji epidemicznej, tak licznie uczestniczyli w treningach sekcji sportowych (zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami) oraz zdecydowali się na reprezentowanie barw uczelni w zawodach. Z nadzieją spoglądamy już na tegoroczną rywalizację. Na koniec ogromne podziękowania dla trenerów i opiekunów sekcji oraz władz rektorskich, które swoimi racjonalnymi decyzjami umożliwiły naszym podopiecznym udział w sportowym obszarze kultury fizycznej. – komentował na gorąco Łukasz Stypa, prezes AZS UAM Poznań.

Specjalne wyróżnienia powędrowały do klubów uczelnianych UAM, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Collegium Da Vinci za niezwykłe zaangażowanie w organizację AMPiW w dobie pandemii. Indywidualnie za upowszechnianie i rozwój sportu studenckiego w pandemicznych latach nagrodzeni zostali Karolina Dopierała, Agata Tomidajewicz, Rafał Nuckowski oraz Łukasz Stypa.

Podczas Gali oficjalnie pożegnano wieloletniego pracownika AZS Poznań i sekretarza Rady Środowiskowej kolegę Tobiasza Nowackiego. To on dyrygował wszystkimi wydarzeniami w ramach AMPiW i przyczynił się do rozwoju rozgrywek studenckich w Poznaniu.

Cykl Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski to jeden z największych systemów rozgrywek studenckich w kraju. Rozpoczyna się on zawsze w październiku zawodami lekkoatletycznymi, rozgrywki trwają aż do czerwca, a uroczyste podsumowanie odbywa się na początku kolejnego roku akademickiego. AMPiW wspiera Rada Miasta Poznania, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz prywatny sponsor sportu akademickiego – Dom Wydawniczy REBIS.

Klasyfikacja końcowa AMPiW w r.a. 2020/21 wyglądała następująco:

1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 620 pkt.

2. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 614 pkt.

3. Politechnika Poznańska 468 pkt.

4. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 399 pkt.

5. Collegium Da Vinci w Poznaniu 347 pkt.

6. Akademia Wychowania Fizycznego 279 pkt.

7. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu 172 pkt.

8. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 131 pkt.

9. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu 116 pkt.

10. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu 115 pkt.

11. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu 103 pkt.

12. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie 81 pkt.

13. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie 50 pkt.

14. Uniwersytet SWPS w Poznaniu 30 pkt.

15. Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu 29 pkt.

16-17. Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile 17 pkt.

16-17. Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu 17 pkt.

18-19. Akademia Kaliska im. S. Wojciechowskiego w Kalisz 16 pkt.

18-19. Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu 16 pkt.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*