Zagłębie Lubin wspiera akcję #Movember2021

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst i zdjęcie

Rak prostaty, nazywany również nowotworem gruczołu krokowego, jest drugim najczęściej występującym nowotworem złośliwym u mężczyzn. Tylko na przestrzeni ostatniej dekady, ilość osób cierpiących na tę chorobę wzrosła dwukrotnie! Zagłębie Lubin z myślą o swoich sympatykach, przystępuje do profilaktycznej akcji #Movember2021.

Akcja, o której mowa, polega na zwiększaniu świadomości społecznej dotyczącej tej ciężkiej choroby. Co ważne, choć ilość zachorowań stale się zwiększa, szansę na jej wyleczenie są duże, jeśli rozpozna się schorzenie na wczesnym poziomie.

Dlatego w tym przypadku tak ważna jest profilaktyka – wystarczy bowiem raz do roku wykonać badanie krwi i wówczas określić stężenie PSA. O tym, aby poddać się takiej diagnostyce, przypomina zapoczątkowana kilka lat temu akcja pod nazwą #movember, a nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów: moustache (wąsy) i November (listopad).

Idea kampanii jest bardzo prosta, przez cały listopad mężczyźni zapuszczają wąsy, tym wzbudzając ciekawość otoczenia i równocześnie przypominając innym o profilaktyce.

Badanie, o którym mowa była wcześniej, można zrobić w ramach NFZ – wystarczy zlecenie od lekarza POZ lub urologa.

Zagłębie Lubin wraz z KGHM Polska Miedź S.A. przez cały listopad włączają się w aktywne promowanie akcji #movember i zachęca swoich kibiców do troski o własne zdrowie.

Bądź Facetem, nie bój się zbadać!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*