Spora dawka emocji na „Chwiałce”!

Informacja prasowa Pyrki Poznań tekst  , zdjęcia Ela Skowron

Kolejne niezwykle emocjonujące spotkanie rozegrały młode szczypiornistki KS Pyrki Poznań, które debiutują w tym sezonie w rozgrywkach seniorskich II ligi kobiet. Poznanianki we własnej hali podejmowały zespół UKS Handball 28 Wrocław. Gospodynie, po nieudanej pierwszej części meczu (8:13) rzuciły się do odrabiania strat i w 45’ spotkania doprowadziły do remisu. Niestety w ostatnich minutach rywalizacji więcej chłodnej głowy zachowały przyjezdne i to one na 3 sekundy przed końcową syreną zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając ostatecznie 22:23.

Niestety przespałyśmy pierwszą połowę meczu” – komentuje skrzydłowa poznanianek, Natasza Bętkowska. „Nasze przebudzenie nastąpiło po zmianie stron i do pełni szczęścia zabrakło nam tak naprawdę jeden akcji w meczu lub raptem kilku sekund. Przy wyniku 22:22 wrocławianki wycofały bramkarza i tuż przed ostatnim gwizdkiem rozegrały akcję dająca im zwycięstwo.” – dodała zawodniczka KS Pyrki.

Poznańskie piłkarki ręczne w II lidze rozegrały już pięć spotkań, z czego dwukrotnie cieszyły się z wygranej. Okazja do kolejnej zdobyczy punktowej już za tydzień. W meczu wyjazdowym Pyrki zmierzą się z drużyną Lidera Świebodzin.

KS Pyrki Poznań – UKS Handball 28 Wrocław 22:23 (8:13) 

KS Pyrki Poznań: Jakubowicz, Zientek – Hołowińska, Bętkowska, Celka (12), Kaczmarek (1), Sangowska (4), Rogalska, Skorupska, Szukała (1), Hołody (4), Płótniak, Schulze

Karne: 9/9

UKS Handball 28 Wrocław: Olejnik, Matczyńska – Stangret (4), Haraf (6), Sikorska, Maziarz (7), Witka (2), Płaza (2), Kwietniewska, Gwoźdź (1), Kondracka (1)

Karne:4/2

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*