Selekcjoner hokejowej reprezentacji Polski: W Estonii odmłodzona kadra będzie walczyć o zwycięstwo w Turnieju

Biuro Prasowe PZHL tekst i zdjęcie

W dniach 11-13 listopada reprezentacja Polski wystąpi w Baltic Challenge Cup w Tallinie. Rywalami Biało-Czerwonych będą Estonia, Łotwa i Litwa a mecze będą transmitowane w Polski Hokej TV. – W kwietniu w Katowicach pokonaliśmy tych rywali. Chcemy to powtórzyć – zaznacza trener Robert

Pierwszy raz 

Kalaber, który jest selekcjonerem reprezentacji od czerwca 2020 roku, po raz pierwszy ma do dyspozycji tak młodą kadrę. – W poprzednim roku stawiałem na doświadczonych zawodników, bo przygotowywaliśmy się do mistrzostw świata, które zostały w końcu odwołane. W 2021 roku szlifowaliśmy formę na Turniej Kwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Bratysławie i też miałem bardziej ogranych zawodników – tłumaczy Słowak.

Idzie młodzież

W reprezentacji są m.in. 21-letni Jakub Bukowski, 20-letni Michał Naróg i 19-letni Karol Biłas. – Jakub Bukowski bardzo dobrze gra w tym sezonie w Polskiej Hokej Lidze, strzela sporo goli i dlatego otrzymał powołanie. Pozostali debiutanci także pokazali się z dobrej strony. W naszym systemie jednak każdy napastnik musi także pracować w obronie. Jestem bardzo ciekawy, jak on oraz pozostali młodzi zawodnicy sprawdzą się w reprezentacji. W Estonii nasza odmłodzona kadra będzie walczyć o zwycięstwo – przyznaje Kalaber.

Ważne starcia w Bratysławie

  • W zespole jest dwóch doświadczonych graczy, Patryk Wajda i Krystian Dziubiński. Są wzorem dla młodych między innymi w kwestii profesjonalnego podejścia do treningów– dodaje szkoleniowiec. Kapitanem Kadry Narodowej Seniorów jest Dziubiński, który w sierpniu dobrze wypadł w Turnieju Kwalifikacyjnym do ZIO, który odbył się w Bratysławie, gdzie reprezentacja Polski pokonała Białoruś oraz przegrała ze Słowacją i Austrią. – Pozostał nam niedosyt po porażce z Austrią, ale z tych meczów na pewno mogliśmy wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków – mówi Dziubiński.

Chcą to powtórzyć

Wcześniej w kwietniu na lodowisku Jantor w Katowicach Biało-Czerwoni wygrali Turniej Trójmorza, również grając z Estonią, Litwą i Łotwą. – Chcemy to powtórzyć w Tallinie, ale na pewno będzie nam trudniej, bo zabraknie w bramce Johna Murray’a oraz kilku innych ważnych doświadczonych zawodników, dla wielu z naszych chłopaków to będzie debiut – dodaje Kalaber.

Mecze reprezentacji Polski będą transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. 

Terminarz meczów reprezentacji Polski w Baltic Challenge Cup, Tallin, Estonia 

Czwartek, 11 listopada 

Polska – Litwa, godz. 14:00

Piątek, 12 listopada

Polska – Łotwa, godz. 14:30

Sobota, 13 listopada 

Estonia – Polska, godz. 18:00

Przypominamy, że w tym tygodniu grać również będzie reprezentacja Polski kobiet. W dniach 11-14 listopada Hokejowe Orlice w Finale Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich zmierzą się z Węgierkami, Czeszkami i Norweżkami. Mecze Polek będą transmitowane w TVP Sport. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*