MKS lepszy w Szczecinie!

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcie archiwalne

Świetny mecz w ofensywie MKS! Dąbrowianie wygrali na wyjeździe z Kingiem Szczecin 102:83 w piątkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż to MKS był stroną z inicjatywą ofensywną. Po akcjach Michała Nowakowskiego i Michaela Lewisa goście mieli cztery punkty przewagi. Sporo ciągle brał na siebie Devyn Marble, a King nie mógł rozwinąć skrzydeł. Straty lekko zmniejszał Kacper Borowski, ale po 10 minutach było 18:20. Ten sam zawodnik na początku drugiej kwarty doprowadził do wyrównania. Po późniejszej akcji 2+1 Pawła Kikowskiego King wychodził na prowadzenie. Z drugiej strony świetnie prezentował się jednak Milivoje Mijović i to dzięki niemu przewagę ponownie miała ekipa trenera Jacka Winnickiego. Ostatecznie dzięki akcji Stacy’ego Davisa po pierwszej połowie było 40:38.

W trzeciej kwarcie dąbrowianie potrafili znowu uciec nawet na sześć punktów dzięki zagraniu Michaela Lewisa. Gospodarze odpowiedzieli jednak na to… serią 6:0 i znowu był remis! Mecz ciągle był bardzo wyrównany, chociaż to ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego częściej musiała gonić. Trafienia Stevena Haneya sprawiły, że po 30 minutach było 63:68. W kolejnej części meczu po zagraniu 2+1 Milivoje Mijovicia różnica wzrosła do dziewięciu punktów. Po chwili trójki dokładał też Devyn Marble! To nie był koniec świetnej gry przyjezdnych – dzięki kolejnemu trafieniu Mijovicia przewaga wynosiła aż 20 punktów. Ostatecznie MKS zwyciężył 102:83.

Najlepszym graczem gości był Devyn Marble z 26 punktami i 7 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Stacy Davis – zdobył 20 punktów, 4 zbiórki i 2 asysty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*