Monika Hojnisz-Staręga na kilkadziesiąt godzin przed inauguracją PŚ

Biuro Prasowe Polski Związek Biathlonu tekst , zdjęcie archiwalne

Monika Hojnisz-Staręga w weekend rozpocznie swój dwunasty sezon biathlonowego Pucharu Świata. – Chciałabym być w dziesiątce klasyfikacji generalnej. Raz już mi się to udało i nie wypada zakładać sobie inaczej – powiedziała 30-latka na kilkadziesiąt godzin przed inauguracją zimy.

Reprezentacja Polski dotarła już do Ostersund, gdzie w sobotę rozegrane zostaną pierwsze w sezonie 2021/22 zawody Pucharu Świata. Droga do Szwecji wiodła m. in. przez Bormio, Ramsau, Oberhof czy Duszniki-Zdrój. To w tych ośrodkach swoje zgrupowania odbywała kadra A, której członkiem jest Monika Hojnisz-Staręga.

– Mogę być zadowolona z przygotowań. Dopisywało mi zdrowie, a to jest najważniejsze, bo na podstawie ubiegłej zimy wiem, że gdy pojawia się kontuzja to później ciężko jest o dobry sezon. Okres przygotowawczy przepracowałam w stu procentach, z fajnymi akcentami takimi jak złoto nartorolkowych MŚ czy starty w zawodach komercyjnych. Podchodzę do tego sezonu z optymizmem, ale prawdziwe zderzenie z rzeczywistością nastąpi już zaraz – powiedziała.

Powodów do optymizmu naszej najlepszej biathlonistce dodają z pewnością rezultaty sprawdzianów formy. W jednym z biegów podczas zakończonego przed tygodniem obozu w Obertilliach wygrała z przewagą ponad trzech i pół minuty nad drugą z zawodniczek. Pomogła w tym stuprocentowa skuteczność na strzelnicy.

– Kilka osób się zaśmiało, że życzyłoby sobie takiego strzelania na inaugurację Pucharu Świata. Wiadomo, że tam będzie zupełnie inna presja, ale nie miałabym nic przeciwko. Łatwo jednak nie będzie – oceniła.

– Cele na nadchodzący sezon? Chciałabym być w dziesiątce klasyfikacji generalnej. Raz już mi się to udało i nie wypada zakładać sobie inaczej. Wiem, że rok temu też miałam taki cel, dlatego podchodzę do tego z pokorą. Wiadomo, że celujemy w formę na igrzyska, ale chciałabym, żeby cały ten okres przed wyjazdem do Chin też wyglądał dobrze – zakończyła.

Pierwsza konkurencja sezonu 2021/22 z udziałem Hojnisz-Staręgi – bieg indywidualny kobiet na dystansie 15km – rozegrana zostanie w sobotę 27 listopada o godzinie 11:45

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*