#VolleyWrocław gra ze Schroniskiem dla zwierząt!

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcia  Krystian Janisz

Finał akcji #VolleyWrocław dla TOZ Schroniska dla bezdomnych zwierząt za nami! To były niesamowite tygodnie, podczas których rzesza kibiców zbierała karmę dla zwierząt, które na co dzień mieszkają we wrocławskim schronisku. W akcje zaangażowali się kibice oraz wiele szkół ze stolicy Dolnego Śląska, a punktem kulminacyjnym – był sobotni mecz z Jokerem Świecie.

Wszystko zaczęło się od pomysłu. Do Orbity powrócili kibice, a to doskonały moment, by do kibicowskiego rytuału powrócić z pomaganiem innym. To już tradycja, że wrocławski klub angażuje się w pomoc innym i przy okazji meczów – odbywają się różnego rodzaju zbiórki. Tym razem klub zaangażował się w pomoc wrocławskiemu schronisku, a skala udzielonej pomocy – przerosła wszelkie wyobrażenia.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za zorganizowaną dla naszych zwierzaków pomoc! W wyniku zbiórki przyjęliśmy dużo dobrej jakości karmy, która w najbliższym czasie trafi do misek podopiecznych schroniska. Bardzo dziękujemy również za inne produkty – koce, zabawki i akcesoria dla zwierzaków. Tego typu akcje ułatwiają nam codziennie funkcjonowanie – powiedziała Aleksandra Cukier z wrocławskiego schroniska.

Wcześniej, bo przed startem akcji – wrocławskie siatkarki zameldowały się w schronisku i spędziły ze znajdującymi się tam zwierzętami kilka godzin. W mediach pojawiły się filmiki promujące adopcję. W taki sposób swój dom wcześniej znalazła Lilka – suczka Natalii Murek, czy Tokio, która na co dzień towarzyszy Annie Bodasińskiej. Dzięki takiemu wsparciu – już następnego dnia jeden z mieszkańców schroniska znalazł swój nowy dom.

Można powiedzieć, że w akcję pomocy schronisku zaangażowane zostało całe wrocławskie środowisko. Najchętniej pomagały szkoły. Z inicjatywą jako pierwsza wyszła p. Anna Sobieska z SP16, która od wielu lat kibicuje wrocławskim siatkarkom. Temat podchwyciły inne szkoły, a wrocławski klub postanowił nagrodzić trzy najbardziej aktywne placówki. W zbiórkę karmy, koców i innych potrzebnych rzeczy angażowali się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele oraz rodzice.

Ostatecznie dyplomy i podziękowania trafiły do SP 58, która swoją paczkę przygotowała z Przedszkolem nr 97, do SP 61 i SP 16. Najbardziej aktywna szkoła, dzięki wsparciu akcji przez WCT Spartan, otrzymała możliwość wybrania się na lodowisko i skorzystania z atrakcji, jakie dają w porze zimowej obiekty tej wrocławskiej spółki. Uczniowie będą mogli także spędzić czas we wrocławskim Aquaparku, gdzie czeka ich dwugodzinna porcja zabawy w wodzie.

Duże wsparcie akcji można było odczuć od kibiców, którzy przywozili potrzebne rzeczy do Orbity podczas dwóch listopadowych spotkań. Wspomagał nie tylko Klub Kibica, ale także kibice, którzy od niedawna regularnie odwiedzają Orbitę podczas meczów #VolleyWrocław. Była także możliwość zawiezienia produktów bezpośrednio do schroniska, a w zamian – otrzymania podwójnej wejściówki. Akcję wsparł także wrocławski dziennikarz, dobrze znany w środowisku siatkarskim – Maciej Piasecki, który zakupił karmę za wynagrodzenie otrzymane za komentarz meczu wrocławianek z drużyną ŁKS Commercecon Łódź.

Ostatecznie – udało się zebrać bardzo wiele produktów, które już trafiły do wrocławskiego schroniska. Wrocławski klub dziękuje za tak otwarte serca, dzięki którym sytuacja w schronisku choć na chwilę się poprawi. Przed kibicami kolejne możliwość na wspólne działanie. Już wkrótce klub ogłosi kolejny cel pomocy, który będzie starał się zrealizować wspólnie ze swoimi kibicami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*