WINGS FOR LIFE WORLD RUN 2022: POZNAŃ WYPRZEDANY, ALE ZAPISY TRWAJĄ POLACY NAJLICZNIEJSZĄ NACJĄ NA LIŚCIE STARTOWEJ GLOBALNEGO BIEGU

Biuro Prasowe Wings for Life World Run tekst Maja Zielińska , zdjęcia/organizator

Osiem tysięcy miejsc na Bieg z Samochodem Pościgowym w Poznaniu wyprzedane w osiem dni! To najlepszy wynik spośród wszystkich ośmiu krajów, do których 8 maja 2022 zawita Wings for Life World Run w formule stacjonarnej. Choć miejsc na Poznań brak, chętni biegacze nadal mogą dołączyć do charytatywnego wydarzenia w innej części Polski, rejestrując się do Biegu z Aplikacją. Koszt wpisowego to 70 zł, a całość kwoty wesprze szczytny cel. Zapisy trwają na www.wingsforlifeworldrun.com.

Uczestnicy Biegu z Aplikacją Wings for Life World Run mogą wystartować indywidualnie, na ulubionej trasie lub dołączyć do jednego ze Zorganizowanych Biegów z Aplikacją, których z dnia na dzień przybywa na terenie całej Polski. Format biegu pozostaje bez zmian. Biegacze rozpoczną wyścig dokładnie wtedy, kiedy uczestnicy w Poznaniu – 8 maja 2022 o 13:00 lokalnego czasu, a 30 minut po starcie wyruszy za nimi wirtualny Samochód Pościgowy. Specjalnie z myślą o uczestnikach App Run powstanie dedykowane audio-show, które będzie motywować ich przez cały czas trwania biegu. W zeszłym roku głosami aplikacji zostali: wieloletni kierowca Samochodu Pościgowego Adam Małysz, raper Łukasz Stasiak oraz mistrzyni w skoku o tyczce Monika Pyrek.

Aplikacja Wings for Life World Run to narzędzie, które rozwijamy od 2015 roku, by móc dotrzeć do biegaczy z najdalszych zakątków świata i umożliwić im start w naszym majowym wydarzeniu. Przez ostatnie dwa lata była to jedyna możliwa forma uczestnictwa w biegu, a mimo to udało nam się wspólnie pobić frekwencyjny rekord świata. To piękny dowód na to, jak szczytny cel może jednoczyć ludzi, niezależnie od okoliczności i lokalizacji. – mówi Paweł Januszewski, dyrektor sportowy biegu.

W rekordowej, ósmej edycji Wings for Life World Run 9 maja 2020 uczestniczyło ponad 180 tysięcy osób, w tym ponad 10,5 tysiąca Polaków. Wśród nich znaleźli się także ambasadorzy biegu, m.in.: kierowca rajdowy Kuba Przygoński, aktor Alan Andersz i pięciokrotna zwyciężczyni Wings for Life World Run, Dominika Stelmach. Na przestrzeni ośmiu edycji Fundacja Wings for Life zgromadziła 33,33 miliona euro i ufundowała 259 projektów badawczych, które już teraz pomagają osobom z uszkodzeniami rdzenia kręgowego w powrocie do sprawności.

– W Biegu z Aplikacją podoba mi się niezmienna formuła. Mamy start o jednej godzinie na całym świecie. Chcesz bawić się wirtualnie? Startujesz o 13:00 i od razu masz porównanie jak wypadłeś na tle innych biegaczy. Dzięki temu zachowany zostaje ten element emocji, adrenaliny, związany z przygotowaniem na konkretną godzinę. Nie można powiedzieć: no nie, dzisiaj to ja jednak nie pobiegnę, wystartuję za 3 dni! Starasz się, najwyżej będzie gorzej. Na tym polega rywalizacja i cieszę się, że udało się zachować ten kontekst sportowy. komentuje Dominika Stelmach.

Najnowsza wersja aplikacji Wings for Life World Run jest już dostępna w sklepie Google Play i App Store. Pobranie oraz próbne biegi treningowe są całkowicie bezpłatne.

1. Adam Małysz – wielokrotny kierowca Samochodu Pościgowego – mety.
2. Alan Andersz – aktor
3. Beata Sadowska – dziennikarka
4. Andrzej Bargiel – narciarz wysokogórski, zjechał z K2 zimą
5. Bartosz Olszewski – @warszawskibiegacz, zwycięzca biegu
6. Dominika Stelmach – lekkoatletka, 5-krotna zwyciężczyni Wings for Life World
Run
7. Grzegorz Urbańczyk – zwycięzca pierwszej edycji Wings for Life World Run w
Poznaniu
8. Jacek „Mezo” Mejer – raper
9. Jakub Przygoński – kierowca rajdowy
10.Jerzy Skarżyński – lekkoatleta, maratończyk
11.Joanna Jóźwik – lekkoatletka, 800m
12.Kamila Żuk – biathlonistka
13.Katarzyna Wojtaszek – prezes Fundacji Jedyna Taka
14.Krystian Kowalewski – freerunner
15.Kuba Wesołowski – aktor
16.Łukasz Czepiela – pilot akrobacyjny
17.Łukasz Stasiak – raper
18.Maciej „Gleb” Florek – tancerz, choreograf
19.Maja Kuczyńska – indoor skydiverka
20.Marcin Dzieński – wspinacz sportowy
21.Maria Dejmek – aktorka
22.Monika Pyrek – lekkoatletka, skok o tyczce
23.Oswald Pereira – alpinista, dziennikarz
24.Paulina Holtz – aktorka
25.Paweł Januszewski – dyrektor sportowy biegu, ME w biegu przez płotki z 1998
26.Paweł Korzeniowski – mistrz świata w pływaniu, obecnie triathlonista
27.Paweł Krochmal – trener biegania, człowiek szybszy niż warszawskie metro
28.Piotr Pawlicki – żużlowiec
29.Maciej Janowski – żużlowiec
30.Sandra Gruszczyńska – założycielka Wild for the Run
31.Dawid Godziek – BMX
32.Szymon Godziek – zawodnik rower MTB
33.Tadeusz „Taddy” Błażusiak – motocyklista enduro i trial, mistrz świata
SuperEnduro
34.Tomasz Walerowicz – zwycięzca dwóch edycji biegu w Poznaniu
35.Wojciech Słowiński – lekarz ortopeda, ekspert medyczny
36.Magda Stysiak – siatkarka
37.Janek Grzegorzewski – kitesurfer
38.Wiktor „TaZ” Wojtas – esportowiec
39.Filip „NEO” Kubski – esportowiec
40.Kamil „reiko” Cegiełko – esportowiec

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*