Jakub Kożuch zawodnikiem Wisły Kraków Amp Futbol!

Biuro Prasowe Wisła Kraków tekst Karolina Biedrzycka , zdjęcia/Wisła Kraków

Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego, Wisła Kraków Amp Futbol dokonała pierwszego wzmocnienia składu przed startem nowego sezonu oraz występem w ampfutbolowej Lidze Mistrzów. Zawodnikiem zespołu spod Wawelu został Jakub Kożuch, który wcześniej reprezentował barwy Legii Warszawa.

Jakub Kożuch, który urodził się 15 grudnia 2000 roku w Warszawie, przez całą swoją dotychczasową karierę związany był z sekcją Amp Futbolu stołecznej drużyny. Dzięki swojej bardzo dobrej postawie na ligowych boiskach, mimo młodego wieku, zyskał uznanie sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski i jest jednym z etatowych reprezentantów naszego kraju.

Nowy zawodnik krakowskiej Wisły miał okazję wystąpić wraz z drużyną narodową zarówno na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w 2017 roku w Turcji, jak i na Mistrzostwach Europy, które w 2021 roku odbyły się w Polsce. Polacy podczas jednej i drugiej imprezy zdobyli brązowy medal, a Kożuch w znacznym stopniu przyczynił się do tych osiągnięć. W 2017 roku w meczu o brąz zanotował dwie asysty oraz jedno trafienie, zaś na Mistrzostwach Europy rozegranych we wrześniu w Krakowie zdobył decydującego gola w spotkaniu z Rosją.

Jakub Kożuch w drużynie Białej Gwiazdy będzie występował z numerem 16.

Kuba, cieszymy się, że jesteś z nami! Powodzenia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*