Wisła Płock pokonała Cracovię

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst Michał Łada , zdjęcia Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A

Wypowiedzi trenerów Zielińskiego i Bartoszka, po meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Wisła Płock pokonała Cracovię 2:1 (2:0) i tym samym w sezonie 2021/22 pozostaje u siebie niepokonana. Bramki dla Nafciarzy w pierwszej połowie zdobyli Mateusz Szwoch i Kristian Vallo.

Jacek Zieliński (Cracovia):

– Cóż, nie jest łatwo w jakiś długi sposób komentować przegrany mecz. Niestety Wisła okazała się lepsza o jedną bramkę i wygrała. Musimy wyciągnąć wnioski. W meczu z Rakowem było podobnie. Pierwsza połowa do zapomnienia, w drugiej było zdecydowanie lepiej, ale okazuje się, że brakło nam czegoś więcej, by zremisować.


Maciej Bartoszek (Wisła Płock):

– Na wstępie chciałem pogratulować nam wszystkim tego zwycięstwa. Przede wszystkim mojemu sztabowi, zawodnikom, ale również kibicom, sympatykom. Wracając do spotkania, w pierwszej połowie zagraliśmy koncertowo. Bardzo dużo intensywności. Można powiedzieć, że wszystkie założenia się sprawdzały. Takich meczów w naszym wykonaniu chciałbym oglądać więcej. W drugiej połowie popełniliśmy kilka niepotrzebnych błędów. Cracovia zdobyła kontaktową bramkę. Był pomysł, od momentu kiedy było 2:1, wykonaliśmy kilka zmian. Chcieliśmy wykorzystać kontry, które mieliśmy, ale niestety nie udało nam się strzelić tej trzeciej bramki, co spowodowało, że do końca musieliśmy walczyć o to zwycięstwo. Cracovia w ostatnich minutach rzuciła wszystko, co miała. Tym bardziej cieszą takie mecze, które nie przychodzą łatwo, a potrafimy w trudnych sytuacjach się wybronić. Cieszę się bardzo z tego, że nie przegraliśmy w tej rundzie żadnego meczu u siebie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*