Warcianki zakończyły sezon

Informacja prasowa Warta Poznań tekst Monika Paluszkiewicz , zdjęcia Michał Kościelak

Zakończył się jesienny sezon rozgrywek piłki nożnej kobiet. Dziewczyny reprezentujące Wartę Poznań po raz kolejny znalazły się w gronie najbardziej liczących się zespołów w kraju. – Rundę jesienną uważamy za udaną, każdy zespół, który mamy w akademii, mierzył się z mocnymi rywalami w swoich ligach oraz meczach kontrolnych – ocenia Anna Jankowska, główny trener bloku piłki kobiecej Warty Poznań. – Dziewczęta z meczu na mecz prezentowały coraz wyższe umiejętności piłkarskie, świetnie radząc sobie w grze pod presją. W spotkaniach mistrzowskich widoczna jest realizacja założeń, nad którymi pracujemy na treningach – .

IV liga

Warcianki zajmują obecnie 1 miejsce w Wielkopolsce, w siedmiu meczach strzeliły aż 59 bramek. Warto nadmienić, że jest to bardzo młody zespół, który w swoich szeregach ma tylko jedną pełnoletnią zawodniczkę.

Centralna Liga Juniorek U17

Warcianki zajmują obecnie czwarte miejsce w grupie północnej. To również bardzo młody zespół – ponad połowa składu to 15-latki. Mimo to dziewczyny świetnie sobie radzą, a rozgrywki ze starszymi zawodniczkami z pewnością przyniosą dobry rozwój piłkarski.

U15

W ubiegłym sezonie zespół skończył rywalizację na ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Od wiosny przyszłego roku rywalizować będzie ponownie w Centralnej Lidze Juniorek.

U13

Zespół w ubiegłym roku wywalczył 5 miejsce na Mistrzostwach Polski. Jesienią tego roku piłkarki ponownie wywalczyły awans do rozgrywek w Mistrzostwach Polski, które rozpoczną się wiosną 2022 roku.

– Wiosną zespoły U13, U15 oraz U17 będą walczyły na poziomie centralnym, co jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Mamy świadomość, że rywalizacja z najlepszym akademiami pozwoli nam jeszcze bardziej podnieść poziom naszych zespołów – mówi Anna Jankowska.

Powołania

– Praca trenerów i indywidulany rozwój zawodniczek jest dostrzegany również przez selekcjonerów reprezentacji wojewódzkich i młodzieżowych reprezentacji Polski – podkreśla Anna Jankowska. – To jeszcze bardziej motywuje nas do pracy, aby nasze piłkarki miały możliwość założenia koszulki z herbem reprezentacyjnym – .

Aż 7 zawodniczek Warty otrzymywało w tym roku powołania na zgrupowania Reprezentacji Polski kobiet U15, 6 z nich w październiku rozegrało dwumecz towarzyski z Czeszkami.

1 zawodniczka otrzymała powołanie na zgrupowania Reprezentacji Polski kobiet u17 oraz powołanie na mecze eliminacyjne Mistrzostw Europy, które odbywały się we wrześniu br. Ta reprezentacja awansowała do dalszej fazy rozgrywek.

Natomiast w listopadzie br. 5 zawodniczek otrzymało powołania na zgrupowanie szkoleniowe Reprezentacji Polski kobiet U17.

Zawodniczki systematycznie powoływane są do reprezentacji Wielkopolskiego ZPN. W barwach WZPN rozegrały jesienią dwa turnieje eliminacyjne, po których nasza kadra plasuje się na 2 miejscu dającym awans na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

Zespoły w Warcie

Akademia Warty Poznań prowadzi szkolenie w 5 kategoriach wiekowych, orliczki (2014-2012), młodziczki (2011-2009), juniorki młodsze (2008-2007), juniorki starsze (2006-2004) oraz seniorki (2006 i starsze). Najmłodsze roczniki w akademii to dziewczęta z rocznika 2014.

Dziewczyny trafiają do Warty z różnych zakątków Wielkopolski, często odległych o 50 czy nawet 120 km. Pasje sportową mogą łączyć z nauką w szkole mistrzostwa sportowego, z którą współpracuje akademia. Mają również do dyspozycji internat, w którym po skończeniu szkoły podstawowej mogą zamieszkać.

4 grudnia br. w Grodzisku Wielkopolskim odbędą się testy dla chętnych piłkarek. Zapraszamy dziewczynki z roczników 2007 – 2011 do gry w Akademii Warty Poznań!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*