Sroga lekcja od Kobierzyc.

Informacja KS Pyrki Poznań tekst , zdjęcia Ela Skowron

Lekcji twardej gry w piłkę ręczną udzieliły młodym piłkarkom ręcznym KS Pyrki Poznań zawodniczki rezerw występującego na parkietach PGNiG Superligi KPR-u Gminy Kobierzyce. Poznanianki nie potrafiły przebić się przez doskonale funkcjonującą obronę zespołu gości i w meczu zamykającym ich zmagania w II lidze kobiet w bieżącym roku przegrały 13:28 (7:16).

Dzisiejszy mecz nie skończył się dla nas pozytywnie. Popełniłyśmy bardzo dużą liczbę błędów własnych w ataku. Mamy po tym spotkaniu kolejną porcję informacji o tym, nad czym powinnyśmy pracować w najbliższym czasie. Takie porażki są też dla nas dobrym impulsem do tego, by doskonalić swoje umiejętności i rozwijać się sportowo.” – podsumowała niedziele spotkanie Alicja Jakubowicz, bramkarka poznanianek.

Spotkanie 11. kolejki z MKS PR Gniezno, które miało być rozegrane za tydzień, zostało na prośbę zespołu przeciwnego przełożone na styczeń 2022 roku. KS Pyrki Poznań zamkną tegoroczne zmagania meczem barażowym o prawo gry w rozgrywkach centralnych w kategorii juniorka, który przewidziany jest na 22 grudnia. Spotkanie rozegrane zostanie w Dopiewie lub Buku. Mecz rewanżowy na „Chwiałce” zaplanowany jest natomiast na 5 stycznia.

Pyrki Poznań – KPR Gminy Kobierzyce II 13 : 28 (7:16)

KS Pyrki Poznań: Jakubowicz, Zientek, Kriż – Hołowińska (1), Celka (6), Kaczmarek (1), Weichert, Bączyk, Rogalska (1), Skorupska (1), Krawczyk, Szukała, Płótniak (3), Schulze

Karne: 3/3

KPR Gminy Kobierzyce II: Kiepura, Staszewska – Brzoza (2), Leśniak (1), Pawełek (4), Bej (6), Dobrowolska, Capote-Świtała (1), Siarkowska, Kluj (3), Rączka (1), Kowalczyk (1), Niżyńska, Siekańska (7), Janecka (2)

Karne: 4/4

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*