Jeździeckie emocje znów w Poznaniu

Informacja prasowa MTP tekst , zdjęcia Ela Skowron

Dwie areny , pięć konkurencji jeździeckich , pokazy aukcje koni oraz największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich tak w skrócie można opisać program największej edycji CAVALIADA Tor 2021/22 , jaka odbędzie się w dniach 16-19 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich . 

Pod względem sportowym najważniejsze są zmagania w ramach zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody o randze trzech gwiazdek . Program przewiduje trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu ; piątkową dużą rundę , sobotni finał średniej rundy  i niedzielny konkurs Grand Prix o nagrodę PKO Banku  Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania . Ten ostatni ma pulę nagród 200 tys. zł , stąd zaliczany jest do wyższej grupy rankingowej Longines Rankings (grupa C) , jak również do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata . Będzie to ostatnia szansa na zdobycie cennych punktów dla zawodników z tej ligi przed finałem , który odbędzie się podczas CAVLIADA w Krakowie w dniach 17-20.02.2022 r .

W programie części skokowej nie zabraknie konkursów o charakterze widowiskowym : Venus i Mars w nowej formule , Potęgi Skoku , sztafety czy Speed & Music pod patronem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka .

Tradycyjnie w sobotę i niedzielę rozegrane zostaną zawody dla dzieci na kucach CAVALIADA Future . W sobotnie popołudnie zapraszamy również na blok pokazów na arenie głównej . Wystąpi La Pattat Dutka & Franczak Horse Show , swój blok pokazów przygotuje Polski Związek  Hodowców Koni , który postawi mocny akcent wszechstronność użytkową koni polskiej hodowli – podkreśla Radosław Kulupa , dyrektor CAVALIADA Tour .

Nowością w Poznaniu są zawody CSI Amatorów z konkursami 110-115 cm oraz CAVALIADA Horse Auction – pierwsza aukcja koni skokowych , w ramach której zaprezentowane zostaną konie 2 i 3 letnie . Aukcja odbędzie się na arenie głównej w piątek o 21:00 .

CAVALIADA w Poznaniu będzie drugim etapem Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi oraz TRAF Eventing Touru  rozgrywanego w ramach HPP WKKW . Podczas pierwszego etapu w Warszawie , liderem CAVALIADA Driving Tour został Piotr Mazurek z LKS Sokół Kunowo . W TRAF Eventing Tour na prowadzeniu jest olimpijska para Joanna Pawlak i Fantastic Frieda . Rywalizacja w tym konkursie będzie zacięta , bo skład zawodników zarówno w powożeniu , jak i WKKW jest bardzo mocny .

W programie nie zabraknie konkurencji ujeżdżania . CAVALIADA Dressage Tour w tym sezonie odbywa się na najwyższym poziomie – Grand Prix . Liderką w rankingu jest obecnie reprezentantka Litwy – Sandra Sysojeva . Przypominamy , że ta amazonka zwyciężyła w poprzednim cyklu CAVALIADA Dressage Tour i z pewnością bardzo chce powtórzyć ten wynik .

Równolegle w tym czasie od czwartku do niedzieli na arenie B poznańskiej CAVALIADY przewidywane są konkursy w ramach CSI młodych koni – dla 6i7 latków oraz CSI1* z dwoma rundami ; małą (120-125cm) oraz dużą (130-135 cm) . Program wypełnią pokazy organizowane przez Polski Związek Hodowców Koni , konkursy ujeżdżania , oraz woltyżerki . Nie zabraknie również możliwości odbycia swojej pierwszej przejażdżki na kucyku , na którą czekają najmłodsi pasjonaci jeździectwa .

Sponsorem głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski . Partnerem strategicznym jest LOTTO , partnerem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego , a Miastem Gospodarzem : Poznań .

Bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne na stronie www.tobilet.pl .

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*