Lucas Porter wygrywa Średnią Rundę

Informacja prasowa Grupa MTP tekst , zdjęcia Łukasz Wenclewski

Finałowy konkurs Średniej Rundy, zaliczany do światowego rankingu, o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, zebrał na liście startowej 48 par. Techniczny parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 12 par, w tym dwie z Polski. Finałowy baraż zakończył się jednak triumfem reprezentanta Stanów Zjednoczonych, podopiecznego mistrza olimpijskiego Jeroena Dubbeldama – 24-letniego Lucasa Portera, który dosiadał klaczy Hope Street.

„Patrząc na ilość koni wiedziałem, że będzie to szybka rozgrywka. Na szczęście jechałem dopiero jako dziesiąty, więc widziałem, co muszę zrobić, żeby wygrać. Nie mogę wybrać jednego zawodnika, którego się obawiałem, bo startuje tu wiele dobrych par. Mój koń jest bardzo szybki i zawsze po lądowaniu szuka kolejnej przeszkody, więc postarałem się pojechać po prostu rozgrywkę, na jaką nas stać i jaka wydawało mi się, że wystarczy, by wygrać. Na szczęście się udało. W Polsce jestem po raz pierwszy. To świetne zawody. Dziękujemy organizatorom, za to, że możemy wziąć udział w takim wydarzeniu, szczególnie w tych czasach. Polscy fani jeździectwa są świetną publicznością.” – mówił zwycięzca.

Na miejscu drugim, z niewielką stratą (0,6 sekundy) uplasował się Grek Angelos Touloupis na wałachu Lord Mexx. Top 3 zamknął doświadczony Holender – Jur Vrieling na klaczy Griffin van de Heffinck. Najlepszym reprezentantem Polski w tym konkursie był Dawid Kubiak, który wraz z klaczą Anastacia III uplasował się na miejscu szóstym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*