TOP10 16. tygodnia EBL, MVP i najlepsza piątka

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , zdjęcia i film

TOP10 16. tygodnia EBL

Zapraszamy do obejrzenia dziesięciu najlepszych akcji 16. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2021/2022.

Zestawienie TOP 10 Energa Basket Ligi publikujemy w każdy wtorek. Obejmuje ono spotkania rozgrywane od wtorku do poniedziałku – niezależnie od układu poszczególnych kolejek.

Jarosław Zyskowski MVP 16. tygodnia EBL

Jarosław Zyskowski z Enea Zastalu BC Zielona Góra został wybrany najlepszym zawodnikiem 16. tygodnia rozgrywek Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Grupa LOTOS.

Jarosław Zyskowski ma za sobą rewelacyjny tydzień w Energa Basket Lidze! Najpierw jego Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Legię Warszawa (co dało tej ekipie awans do Suzuki Pucharu Polski), a następnie wygrał z WKS Śląskiem Wrocław (w Hali Stulecia, w której wielkie chwile przeżywał również jego ojciec). Reprezentant Polski zdobywał odpowiednio 15 punktów, zbiórkę i asystę (eval 10) oraz 26 punktów (5/8 za trzy), 2 zbiórki i 2 asyst (eval 23).

Nagrodę dla MVP tygodnia – kartę podarunkową o wartości 500 zł – ufundowała Grupa LOTOS, Sponsor Energa Basket Ligi.

Najlepsza piątka 16. tygodnia EBL

Kamil Łączyński, Kobi Simmons, Devyn Marble, Jarosław Zyskowski, Mateusz Bartosz – to najlepsza piątka 16. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Świąteczny mecz nie był łatwy dla Anwilu, ale ostatecznie dzięki lepszej drugiej połowie zespół z Włocławka pokonał Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 90:81. Jednym z kluczowych zawodników na parkiecie był Kamil Łączyński, który zdobył 15 punktów, 6 zbiórek, 7 asyst i przechwyt (eval 24).

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz była wymagającym rywalem dla Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski, ale ostatecznie to mistrzowie Polski zwyciężyli 86:83. Świetne spotkanie rozegrał Kobi Simmons – zanotował 22 punkty (6/8 za dwa), 5 zbiórek, 5 asyst i blok, co przełożyło się na eval 28.

MKS Dąbrowa Górnicza okazał się lepszy od GTK Gliwice, a kolejny rewelacyjny mecz ma za sobą Devyn Marble. Były gracz Orlando Magic tym razem zdobył 32 punkty, 10 zbiórek, 6 asyst i 2 przechwyty, co oznaczało eval 43.

Jarosław Zyskowski ma za sobą rewelacyjny tydzień. Najpierw jego Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał Legię Warszawa (co dało tej ekipie awans do Suzuki Pucharu Polski), a następnie wygrał z WKS Śląskiem Wrocław (w Hali Stulecia, w której wielkie chwile przeżywał również jego ojciec). Reprezentant Polski zdobywał odpowiednio 15 punktów, zbiórkę i asystę (eval 10) oraz 26 punktów (5/8 za trzy), 2 zbiórki i 2 asyst (eval 23).

Derby Pomorza Zachodniego dla Kinga! Zespół ze Szczecina wygrał z PGE Spójnią Stargard 93:81, mimo sporych braków kadrowych. Ze świetnej strony pokazał się Mateusz Bartosz – zdobył 16 zbiórek (rekord sezonu!), 9 punktów, 4 asysty oraz przechwyt, co przełożyło się na eval 22.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*