Plan przygotowań piłkarzy Warty Poznań

Biuro Prasowe Warta Poznań tekst , zdjęcie archiwalne

Pięć meczów kontrolnych ma zaplanowanych na styczeń Warta Poznań, a trzy z nich zostaną rozegrane podczas obozu w Turcji. Jak wygląda plan przygotowań piłkarzy „Zielonych” do drugiej części sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy?

Drużyna trenera Dawida Szulczka ma wolne od 18 grudnia, kiedy wróciła z wyjazdowego pojedynku z Pogonią Szczecin. Kolejny mecz o punkty w PKO Bank Polski Ekstraklasie poznaniacy rozegrają w niedzielę, 6 lutego. Do Grodziska Wlkp. przyjedzie wówczas Górnik Łęczna. Do wznowienia rozgrywek zostało więc niewiele ponad 5 tygodni.

Od środy, 29 grudnia piłkarze ćwiczą już indywidualnie. We własnym zakresie realizują plan treningowy przygotowany przez Tomasza Olszewskiego, trenera przygotowania motorycznego Warty Poznań. Zespół wróci do wspólnych zajęć we wtorek, 4 stycznia. Nazajutrz piłkarze przejdą badania wydolnościowe.

Po dwóch mikrocyklach treningowych „Zieloni” rozegrają dwa sparingi – 14 stycznia zmierzą się we Wrocławiu ze Śląskiem, a dzień później w Bydgoszczy zagrają z Arką Gdynia, siódmym zespołem w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Następnie Warta Poznań uda się na zgrupowanie w Turcji. W miejscowości Side, na południu kraju będzie trenowała od 17 do 29 stycznia. W trakcie obozu są zaplanowane kolejne trzy mecze kontrolne, a rywalami „Warciarzy” będą kolejno: Slovan Liberec z Czech, mistrz Macedonii Północnej, Shkendija Tetowo oraz Metalist Charków z Ukrainy.

Plan przygotowań Warty Poznań – zima 2022

4 stycznia – pierwszy trening

5 stycznia – badania wydolnościowe w Centrum PLEK oraz w Hali CityZen

14 stycznia – sparing ze Śląskiem Wrocław (we Wrocławiu)

15 stycznia – sparing z Arką Gdynia (w Bydgoszczy)

17 stycznia – wylot na obóz do Side (Turcja)

21 stycznia – sparing ze Slovanem Liberec

23 stycznia – sparing ze Shkendiją Tetowo

27 stycznia – sparing z Metalistem Charków

29 stycznia – powrót ze zgrupowania

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*