Lewis bohaterem Grupa Sierleccy Czarnych!

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , film , zdjęcie archiwalne

Dzięki akcji Marcusa Lewisa Grupa Sierleccy Czarni Słupsk pokonali na wyjeździe Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 82:81 w ostatnim meczu Energa Basket Ligi w 2021 roku.

Początek meczu był wyrównany, ale głównie dzięki dobrej grze Mike’a Scotta oraz Clevelanda Melvina to gospodarze mieli pięć punktów przewagi. Zespół ze Słupska zaczął odpowiadać trójkami Beau Beecha i ciągle był w grze. Lublinianie mogli liczyć także na Mateusza Kostrzewskiego, a po trójce Mateusza Dziemby po 10 minutach było 21:19. W drugiej kwarcie ekipa trenera Mantasa Cesnauskisa szybko doprowadziła do remisu, ale głównie dzięki kolejnym akcjom Jimmie Taylora i Elijah Wilsona lublinianie ponownie mieli sześć punktów przewagi. Nawet gdy świetnie prezentował się Billy Garrett, to kolejny rzut z dystansu Melvina powiększał różnicę na korzyść Polskiego Cukru Pszczółki Startu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 50:43.

Od początku trzeciej kwarty to słupszczanie pokazywali zdecydowanie więcej energii na parkiecie. Dzięki kolejnym akcjom Mikołaja Witlińskiego goście zdobywali nawet przewagę. Mecz się zdecydowanie wyrównał, a sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Rewelacyjnie prezentował się z drugiej strony Mike Scott – wszechstronny zawodnik dawał swojemu zespołowi prowadzenie 69:66 po 30 minutach. Kolejna część spotkania ponownie była zacięta. Kluczowa była oczywiście końcówka. Ekipa trenera Tane Spaseva miała duże problemy w ataku, a doskonale wykorzystał to Marcus Lewis. Co prawda na siedem sekund przed końcem to lublinianie prowadzili dzięki dobitce Wilsona, ale kolejne trafienie znowu należało do Lewisa. Amerykanin został bohaterem, a jego drużyna wygrała 82:81!

Najlepszym graczem gości był Beau Beech z 21 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. Mike Scott zdobył dla gospodarzy 25 punktów i 6 asyst.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*