Yunieska Robles siatkarką #VolleyWrocław

Biuro Prasowe #VolleyWrocław tekst i zdjęcie Krystian Janisz

Po odejściu Natalii Murek – wrocławski klub poszukiwał nowej siatkarki na pozycję przyjmującej. Dziś ogłoszony został transfer nowej zawodniczki. Jest nią Yunieska Robles, która do Wrocławia przenosi się z ligi greckiej.

Yunieska Robles to siatkarka pochodząca z Kuby. Po zmianie obywatelstwa – kilka sezonów spędziła w lidze kazachskiej, następnie przeniosła się do greckiej, gdzie była wyróżniającą się siatkarką. W trakcie sezonu postanowiła jednak spróbować gry w mocniejszej lidze i skorzystać z oferty wrocławskiego klubu.

Chciałabym podziękować wszystkim w #VolleyWrocław, którzy uwierzyli we mnie i dali szansę na kontynuowanie kariery w Polsce. Liga w tym kraju jest bardzo interesująca i jedna z najmocniejszych na świecie. Nie wahałam się przyjąć oferty #VolleyWrocław i z radością wyruszyłam w podróż do Wrocławia. Mam nadzieję, że pomogę klubowi w osiągnięciu jego celu. Z niecierpliwością czekam na pierwszy trening, poznanie mojej nowej drużyny i sztabu oraz udział w pierwszym meczu – powiedziała Yunieska Robles, nowa przyjmująca #VolleyWrocław.

Znalezienie siatkarki zapewniającej odpowiedni poziom sportowy w grudniu jest nie lada wyzwaniem. W prawdzie kończy się gra w lidze amerykańskiej, a w innych klubach również są roszady – jednak do gry o najlepsze siatkarki włączają się także kluby z dużo wyższym budżetem.

Można powiedzieć, że od dłuższego czasu obserwowaliśmy ligę amerykańską i właśnie stamtąd chcieliśmy zakontraktować siatkarkę. Byliśmy blisko kilku nazwisk, wartościowych siatkarek, ale ostatecznie wybrały one oferty klubów grających o wyższe cele – nie tylko w naszej lidze. Plany pokrzyżował także covid, który skutecznie utrudnił przyjazd jednej z siatkarek, a nam zależało, by dołączyła do zespołu jeszcze w starym roku. Ostatecznie – bardzo cieszymy się z tego, że to Yunieska będzie bronić barw naszego klubu, ponieważ od początku była także pod naszą obserwacją i była w gronie tych siatkarek, które chcieliśmy pozyskać – powiedział Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Po wnikliwej analizie i rozmowie z trenerami z Grecji – stwierdziliśmy, że transfer Yunieski Robles będzie dla nas optymalnym rozwiązaniem. W naszej grze brakuje ataku, więc szukaliśmy ofensywnej przyjmującej. Taką właśnie jest Yunieska. Ona sama przychodzi do klubu z jasnym celem – walki o play-off. Jest bardzo ambitna, chce pokazać się z jak najlepszej strony i ciągle się rozwijać. Liczę na to, że dobrze wkomponuje się do naszego, coraz lepiej działającego zespołu. Transfer Yunieski to z pewnością jedna z najlepszych wiadomości na zakończenie starego roku – dodał Mateusz Żarczyński, trener #VolleyWrocław.

Wrocławianki na parkiety Tauron Ligi wrócą już 6 stycznia. O 17:30 w Hali Orbita podejmą Energę MKS Kalisz. Będzie to pierwsza szansa na zobaczenie Yunieski Robles w akcji. Bilety można zakupić tylko internetowo – za pomocą portali Eventim i KupBilet.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*