Damian Michalski przedłużył kontrakt z Wisłą Płock

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst Michał Łada , zdjęcie  Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Miło nam poinformować, że Damian Michalski podpisał nowy kontrakt z Wisłą Płock. Obecna umowa obrońcy będzie obowiązywała co najmniej do 30 czerwca 2025 roku. 

Damian Michalski urodził się 17 maja 1998 roku w Bełchatowie i jest wychowankiem tamtejszego GKS-u. Pierwszy kontrakt z naszym klubem podpisał 14 stycznia 2019 roku, ale w Płocku zjawił się dopiero kilka miesięcy później. W swoim pierwszym sezonie, pełniąc funkcję młodzieżowca, był podstawowym zawodnikiem drużyny. Warto jednak zaznaczyć, że jako nominalny stoper, grywał przede wszystkim na lewej lub prawej stronie defensywy. Również kolejne rozgrywki rozpoczął w wyjściowym składzie, ale z czasem był przeważnie rezerwowym. W trwającym sezonie 2021/2022 swoją pozycję ugruntował od połowy sierpnia.

Od tamtej pory nie tylko jest kluczową postacią w obronie Nafciarzy, ale potrafi także wspomóc drużynę w ofensywie. W rundzie jesiennej zanotował czternaście meczów, do których dołożył jedną bramkę przeciwko Jagiellonii Białystok oraz trzy asysty ze Śląskiem Wrocław, Lechem Poznań i Wisłą Kraków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*