Aleks Ławniczak dołączył do KGHM Zagłębia

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst i dźwięk Angelika Kłos , zdjęcia/Zagłębie Lubin

Z radością informujemy, iż szeregi KGHM Zagłębia Lubin zasilił 22-letni defensor Aleks Ławniczak. Środkowy obrońca związał się na naszym Klubem kontraktem, który obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Dołącza do nas Aleks Ławniczak, który od dłuższego czasu był przez nas obserwowany i był jednym z naszych priorytetowych celów transferowych. Jest to zawodnik, który idealnie pasuje do naszej strategii wzmocnienia formacji obronnej. Bardzo cieszymy się, że Aleks został naszym zawodnikiem – mówi Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Aleks Ławniczak przyszedł na świat 5 maja 1999 roku w Poznaniu. Swoje pierwsze piłkarskie korki stawiał w klubie 1920 Mosina, jednak już w wieku 12 lat utalentowany zawodnik zwrócił uwagę działaczy poznańskiej Warty, w efekcie czego szybko trafił do juniorskich drużyn „Zielono-Białych”. Od tamtej pory Aleks zbierał doświadczenie w coraz wyższych kategoriach wiekowych, a sezon 2018/19 spędził na wypożyczeniu w trzecioligowych rezerwach Miedzi Legnica.

Po powrocie do Warty, Ławniczak stał się ważnym ogniwem poznańskiej ekipy. Podczas kampanii 2019/20 wystąpił na boiskach I ligi łącznie 21 razy i zdobył jedną bramkę oraz asystę, dzięki czemu walnie przyczynił się do awansu „Warciarzy” na najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju. Pod wodzą trenera Piotra Tworka młody obrońca zaczął regularnie notować coraz lepsze występy, kończąc poprzednie zmagania PKO Ekstraklasy z liczbą ponad 2000 tysięcy rozegranych minut.

W obecnym sezonie stoper mierzący 189 cm wzrostu zanotował 12 ligowych występów, w których dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów, a także ma na swoim koncie jedno spotkanie rozegrane w ramach Fortuna Pucharu Polski.

 Jestem bardzo szczęśliwy, bo jest to dla mnie ogromny bodziec do dalszej pracy. Uważam, że transfer do Zagłębia jest dla mnie krokiem do przodu. Chcę w Lubinie grać o wysokie cele -powiedział po podpisaniu umowy nowy defensor Miedziowych.

Aleks Ławniczak jest drugim zimowym transferem KGHM Zagłębia Lubin, mającym na celu wzmocnienie rywalizacji w linii obrony. Kontrakt 22-latka obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*