Anwil lepszy od Arged BM Stali w hicie EBL! 38 punktów Mathewsa

Biuro Prasowe Energa Basket Liga tekst , Andrzej Romański/EBL  , filmy /EBL

Ogromne emocje w hicie Energa Basket Ligi! Ostatecznie Anwil Włocławek dzięki rewelacyjnej końcówce pokonał Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 107:88! Aż 38 punktów rzucił Jonah Mathews.

Trochę lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy po trójce Jonaha Mathewsa prowadzili 5:0. Jak na to odpowiedziała Arged BM Stal? Rewelacyjną serią 19:0! Na szczególne wyróżnienie w tym fragmencie zasługiwał Kobi Simmons, który zdobył aż 10 punktów. Dopiero po kilku minutach przerwał to rzutami wolnymi Kamil Łączyński. Po 10 minutach było 16:25. Drugą kwartę Anwil rozpoczął od serii 8:0 i po kolejnych akcjach Dykesa przegrywał już tylko punktem! Spotkanie zdecydowanie się wyrównało, ale to ostrowianie cały czas byli stroną przeważającą. Po późniejszej trójce Jamesa Florence’a goście uciekali na dziewięć punktów. Podobnymi rzutami odpowiadał na to jednak Jonah Mathews. Ostatecznie dzięki trafieniu z dystansu Jamesa Bella po pierwszej połowie było tylko 45:47.

Kobi Simmons i Michael Young pomagali ekipie trenera Igora Milicicia utrzymywać przewagę na początku trzeciej kwarty. Anwil ciągle był jednak bardzo blisko, bo niesamowite trójki trafiał Mathews. Dwie akcje z rzędu Kyndalla Dykesa dały włocławianom prowadzenie! Ostatecznie dzięki kolejnej akcji Mathewsa po 30 minutach było 72:69. Kolejna część spotkania była niezwykle zacięta. Ciągle nie do zatrzymania był Mathews i mimo reakcji Palmera oraz Kuliga, to ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza miała inicjatywę. Po trafieniach Łączyńskiego uciekała nawet na osiem punktów. W końcówce przyjezdni nie byli w stanie na to odpowiedzieć, a rywale powiększali przewagę! Ostatecznie zwyciężyli 107:88!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jonah Mathews, który zdobył aż 38 punktów, 5 asyst i 3 zbiórki. W ekipie gości wyróżniał się Kobi Simmons z 20 punktami i 5 zbiórkami.

Najlepsze akcje meczu Anwil – Arged BM Stal (wideo)

W hicie Energa Basket Ligi Anwil Włocławek – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski nie zabrakło efektownych akcji! Zobacz najlepsze z nich jeszcze raz!

Jonah Mathews – 38 punktów (wideo)

Jonah Mathews z Anwilu Włocławek w hicie Energa Basket Ligi przeciwko Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski zdobył aż 38 punktów. Zobacz wszystkie jego skuteczne akcje!

MKS wygrał z HydroTruckiem

Ważny mecz w dolnej części tabeli Energa Basket Ligi dla MKS! Zespół z Dąbrowy Górniczej wygrał z HydroTruckiem Radom 76:72.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniu Michała Nowakowskiego prowadzili 6:0. Szybko zaczął odpowiadać na to Anthony Ireland, a dzięki Danilo Ostojiciowi przyjezdni byli bardzo blisko. Później do remisu doprowadził Mike Moore. MKS potrafił jeszcze zdobywać przewagę, ale ostatecznie kolejna akcja Ostojicia sprawiła, że po 10 minutach było 15:17. W drugiej kwarcie HydroTruck uciekał już nawet na siedem punktów, ale ekipa trenera Jacka Winnickiego błyskawicznie reagowała. Po późniejszej serii 7:0 i rzutach wolnych Milivoje Mijovicia to MKS miał przewagę. Do kolejnego remisu doprowadzał po chwili Filip Kraljević. W końcówce tej części gry ważne rzuty trafili Ireland oraz Dzierżak i to ekipa z Radomia po pierwszej połowie wygrywała 42:35.

Mike Moore oraz Anthony Ireland w trzeciej kwarcie sprawiali, że zespół trenera Mihailo Uvalina uciekał nawet na osiem punktów. Późniejsza trójka tego drugiego powiększała różnicę do 11 punktów! Słabszy mecz rozgrywał Devyn Marble, a MKS bez jego punktów miał problemy, aby dotrzymać kroku przeciwnikom. Po 30 minutach było 55:62. W kolejnej kwarcie po akcjach Filipa Małgorzaciaka zbliżył się na punkt, a po trójce Milivoje Mijovicia to MKS wychodził na prowadzenie! Do wyrównania doprowadzał Filip Zegzuła, a Ireland ponownie dawał przewagę gościom! Później jednak niezwykle ważne rzuty wolne trafiali Nowakowski oraz Mijović. Ostatecznie MKS wygrał 76:72.

Najlepszym graczem gospodarzy był Milivoje Mijović z 15 punktami i 3 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Anthony Ireland – zdobył 28 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*