Bartosz Kopacz ponownie piłkarzem Miedziowych! Martin Doležal trzecim transferem KGHM Zagłębia

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst , zdjęcia i dźwięk

Z radością informujemy, iż po półtora roku do Lubina wraca doświadczony defensor Bartosz Kopacz. 29-latek związał się z naszym Klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku.

Niezmiernie cieszymy się z powrotu Bartka do Zagłębia. Jest to zawodnik, który zna oczekiwania kibiców i trenera Piotra Stokowca oraz niejednokrotnie udowadniał, że ma zadatki na bycie liderem formacji defensywnej. Mam nadzieję, że jego dobra gra i doświadczenie pomoże nam w zwyciężaniu – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Rodzinną miejscowością nowego-starego zawodnika Miedziowych jest Jastrzębie Zdrój, w którym przyszedł na świat 21 maja 1992 roku. Piłkarską przygodę rozpoczął w klubie MOSiR Jastrzębie Zdrój, jednak w młodym wieku przeniósł się do miejscowego GKS-u. Spory talent obrońcy szybko dostrzegli działacze Górnika Zabrze, w efekcie czego Kopacz podpisał kontrakt z „Trójkolorowymi”. Na najwyższym szczeblu ligowym w naszym kraju zadebiutował 28 marca 2013 roku, mając wówczas 20 lat. Podczas pobytu w Zabrzu, „Kopek” dwukrotnie trafiał także na wypożyczenie do innych zespołów. Mowa o bydgoskim Zawiszy oraz Termalice.

Po serii udanych występów na zapleczu Ekstraklasy, latem 2017 roku na pozyskanie Kopacza zdecydowało się KGHM Zagłębie. Stoper mierzący 188 cm wzrostu szybko został jednym z kluczowych graczy Miedziowych i w trakcie swojego pierwszego pobytu w Lubinie w miedziano-biało-zielonych barwach rozegrał 98 meczów, które okrasił trzema golami i taką samą liczbą asyst.

Po zakończeniu sezonu 2019/20 Kopacz przeniósł się do Gdańska, gdzie zasilił szeregi tamtejszej Lechii. Przez półtora roku w koszulce nadmorskiego klubu rozegrał 48 pojedynków, dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i zanotował jedno ostatnie podanie.

Teraz rosły obrońca wraca do naszego Klubu, co bez wątpienia jest kolejnym, znaczącym wzmocnieniem lubińskiej defensywy. Bartosz Kopacz parafował umowę, która obowiązuje do zakończenia sezonu 2024/25.

Jestem bardzo szczęśliwy z podpisania kontraktu z Zagłębiem. Cieszę się, że mogę być znów w Lubinie i od razu zabieram się do ciężkiej pracy. Patrzę na wszystko z optymizmem i już nie mogę się doczekać wyzwań, które mnie tu czekają – mówi Bartosz Kopacz.

 

Martin Doležal trzecim transferem KGHM Zagłębia

31-letni napastnik Martin Doležal został dziś nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin. Czeski zawodnik podpisał z naszym Klubem umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

– Szukaliśmy w oknie zimowym zawodnika, który strzela gole i Martin był naszym priorytetem transferowym. Cieszę się, że udało się dopiąć ten transfer. Statystyki, doświadczenie i dotychczasowa kariera wskazują, że może nam wydatnie pomóc w linii ataku i będzie zdobywał bramki – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Martin Doležal przyszedł na świat 3 maja 1990 roku w czeskim mieście Valašské Meziříčí. Pierwsze kroki z piłką stawiał w FK Rajnochovice. W seniorskiej piłce zadebiutował w 2008 roku będąc piłkarzem Sigmy Ołomuniec, w której spędził łącznie sześć lat. W 2014 roku przeszedł do innego przedstawiciela czeskiej ekstraklasy FK Jablonec, w którym jego kariera rozkwitła na dobre. Przez blisko siedem lat w tym klubie rozegrał łącznie 274 spotkania, w których zdobył 85 bramek oraz 25 razy asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. W swojej karierze dotychczas rozegrał także sześć spotkań w reprezentacji narodowej. W obecnych rozgrywkach w barwach FK Jablonec rozegrał 17 meczów ligowych oraz pięć w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, w których czterokrotnie trafił do siatki rywali.

Kontrakt Doležala będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*