Przygotowania do wiosny rozpoczęte!

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca)

24 zawodniczki były obecne na premierowym treningu naszego pierwszego zespołu w 2022 roku. W poniedziałek drużyna rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej Ekstraligi.

– Cieszymy się, bo wracają do nas zawodniczki po urazach. W treningu biegowym są już Klaudia Miłek i Anna Zając, czekamy jeszcze na Zofię Giętkowską i Jolantę Siwińską, które potrzebują zgody lekarza na pracę z zespołem. Indywidualnie trenuje jeszcze Klaudia Lefeld, która jest w trakcie zaliczeń końcowych na studiach – opisuje trener Robert Makarewicz.

Przypomnijmy, że runda jesienna Ekstraligi była dla naszej drużyny bardzo udana. Zakończyliśmy ją bowiem na pierwszej lokacie w tabeli i przed startem drugiej części sezonu mamy dwa oczka przewagi nad TME UKS SMS Łódź. Wiosnę zielono-czarne rozpoczną w pierwszy weekend marca, starciem z GKS Katowice. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas seria sparingów. Pierwszy z nich rozegramy już w najbliższy piątek w Niemczech, a naszym przeciwnikiem będzie Turbine Poczdam.

– Chcemy sprawdzić się na tle renomowanego przeciwnika z Bundesligi, a z racji tego, że liga niemiecka bardzo szybko rozpoczyna rozgrywki, zagramy już pięć dni po starcie przygotowań. Czekamy na tę konfrontację, tym bardziej że dziewczyny na pewno czują głód piłki i będą chciały udowodnić, że poziom lidera Ekstraligi znacząco nie odbiega od zespołu bundesligowego – podkreśla Robert Makarewicz.

W kolejnych tygodniach „Górniczki” rozegrają kolejne mecze kontrolne, mierząc się m.in. z Resovią Rzeszów, Sportisem KKP Bydgoszcz, czy Stomilankami Olsztyn.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*