Już od jutra Puchar Świata w Florecie Kobiet

Informacja własna tekst Beata Oryl -Stroińska , zdjęcia Ela Skowron

Już jutro zaczynają się zawody Pucharu Świata w Florecie Kobiet które będą się odbywać w Hali UAM Poznań ul. Zagajnikowa 9 .

Poniżej wypowiedzi z konferencji prasowej.
prof. BOGUMIŁA KANIEWSKA – rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
“Jestem bardzo szczęśliwa mogąc gościć w hali Naszej Uczelni zawody Pucharu Świata we Florecie Kobiet. Cieszę się, ponieważ Uniwersytet im. Adama Mickiewicza od wielu lat, dzięki wielu osobom dba o rozwój tej dyscypliny i o rozwój sportu. Czuję satysfakcję, ponieważ chociaż nie jesteśmy uczelnią sportową, to liczymy się w wielu sportach, m.in. we florecie kobiet. Pięć naszych studentek jest w reprezentacji Polski na ten turniej, dlatego mocno trzymam kciuki szczególnie za nasze florecistki, ale i za całą reprezentację Polski. Jest to szczególny moment także ze względów osobistych, bo o te zawody w Poznaniu walczył, jakże nam bliski, tragicznie zmarły dr Mateusz Witkowski. Dziękuję całemu zespołowi organizacyjnemu i Studium Sportu UAM za zaangażowanie w przygotowanie tak prestiżowego wydarzenia.”
JACEK SŁUPSKI – dyrektor generalny Polskiego Związku Szermierczego
“Bardzo dziękuję Pani Rektor, organizatorom tych zawodów za pracę przy tym projekcie. Liczymy na to, że zawodniczki zrealizują założenia trenerów, mam nadzieję, że pokażą się z dobrej strony. Nowy trener reprezentacji wyznaczył sześć florecistek do turnieju drużynowego, cztery z nich będą wybrane do niedzielnej rywalizacji. Trzymamy kciuki za dobry start i udany początek boju o igrzyska olimpijskie w Paryżu.”
DARIUSZ ŁAPAWA – kierownik ds organizacji wydarzeń sportowych, Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania
“W imieniu władz Miasta Poznania bardzo dziękuję Pani rektor za wspieranie sportu. Bardzo się cieszymy z organizacji w naszym mieście zawodów Pucharu Świata. Światowa Federacja Szermiercza obdarzyła nas dużym zaufaniem, które jest efektem profesjonalnej organizacji dotychczasowym imprez szermierczych na UAM. Cieszymy się, że w gronie reprezentantek Polski jest 9 poznanianek, w tym stypendystki sportowe Miasta Poznania, m.in. Martyna Jelińska i Julia Walczyk.”
JULIA WALCZYK – mistrzyni Polski w florecie, KU AZS UAM Poznań
“Staram się nie podchodzić do zawodów z założeniem konkretnego wyniku. Najważniejsze, bym dobrze walczyła i poprawiała swoje wyniki. Jestem dumna, że moja uczelnia, mój klub organizują tak prestiżowe i ważne zawody. Bardzo za to dziękuję”

Każdy kraj mógł zgłosić 12 zawodniczek , gospodarz mógł zgłosić 20 zawodniczek oraz jeśli będzie konieczność wypełnić jeszcze brakujące miejsca w tabelach grup eliminacyjnych .

W konkurencji indywidualnej zgłoszono 186 florecistek z 30 krajów , w konkurencji drużynowej zgłoszono 20 drużyn .

Punkty do rankingu ; 32 000 zwyciężczyni

26 000 finalistka

20 000 – 3 miejsce (2 florecistki )

14 000 – ćwierćfinalistki

8 000 – “16”

4000 – “32”

2000 – “64”

Plan Turnieju 

14.01.2022 r                 10:00 walki eliminacyjne /grupa 1

12:00 walki eliminacyjne/grupa 2

14-19 walki eliminacyjne /system pucharowy

15.01.2022 r                 10:00 początek walk turnieju głównego indywidualnego

16:45 ćwierćfinały

19:00 półfinały

20:00 finał

16.01.2022                   10:00  początek walk turnieju drużynowego

15:30 półfinały

16:45 – o 3 miejsce

19:00 finał

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*