PŚ we Florecie Historyczny medal Polek

Informacja prasowa Puchar Świata w Florecie Kobiet tekst Beata Oryl-Stroińska, zdjęcia Łukasz Woźny.

Polskie florecistki wywalczyły brązowy medal w drużynowym turnieju Pucharu Świata, który odbywa się w Poznaniu. Biało-czerwone walczące w składzie: Martyna Długosz, Julia Walczyk, Martyna Jelińska i Marika Chrzanowska w decydującym pojedynku pokonały Rosjanki 44:42. Wcześniej, nasza drużyna sprawiła ogromną sensację eliminując z turnieju faworyzowane Włoszki, medalistki olimpijskie z Tokio (40:37). W drodze do meczu o brązowy medal nasze zawodniczki pokonały też Węgierki 45:23 oraz uległy Japonii 24:27.

Ostatni raz drużyna polskich florecistek, na podium Pucharu Świata była 11 lat temu.
Trwa wielki finał, w którym drużyna USA mierzy się z Japonią.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*