Pierwszy trening drużyny Łomża Vive Kielce w 2022 roku ( foto)!

Biuro Prasowe Łomża Vive Kielce tekst Magda Pluszewska , zdjęcia Patryk Ptak

Mistrzowie Polski ponownie trenują w Hali Legionów. Na razie w okrojonym składzie, który będzie powiększał się w miarę trwania EHF EURO 2022.

Pięciu zawodników drużyny Łomża Vive Kielce rozpoczęło przygotowania do drugiej części sezonu 2021/2022. Na pierwszym treningu w Hali Legionów stawili się: Igor Karačić, Alex Dujshebaev, Daniel Dujshebaev, Damian Domagała i Cezary Surgiej. Tomasz Gębala oraz Haukur Thrastarsson rehabilitują się poza Kielcami (Tomek w Gdańsku, Haki w Islandii) i dołączą do zespołu za dwa tygodnie. Pozostali zawodnicy przebywają ze swoimi reprezentacjami narodowymi na EHF EURO 2022 w Słowacji i na Węgrzech.

Stan zdrowotny obecnych w Kielcach zawodników jak na razie nie jest najlepszy. Najbliższy okres wykorzystany zostanie na powrót do pełni formy.

Tomek Gębala i Haukur Thrastarson przechodzą rehabilitacje ze swoimi lekarzami i dopiero za dwa tygodnie wracają do Kielc – wyjaśnia trener Talant Dujshebaev – W Kielcach mamy teraz piątkę zawodników, z czego czwórka jest po kontuzjach. W pełni zdrowy jest Igor Karačić, który przez ostatni tydzień pracował już indywidualnie. Będziemy teraz wspólnie pracować w Hali Legionów. W niedzielę wrócą do nas Artsem Karalek i Uladzislau Kulesh (już teraz wiadomo, że Białorusini odpadną z mistrzostw po fazie grupowej – przyp. red.).

Planowo, przez najbliższe dwa tygodnie Mistrzowie Polski będą trenować raz dziennie, przede wszystkim skupiając się na pracy fizycznej pod okiem trenera przygotowania motorycznego, Krzysztofa Palucha.

Potem zobaczymy, jak będą wyglądać poszczególni zawodnicy. Na tę chwilę tylko jeden z nich może pracować na sto procent – mówi szkoleniowiec.

Nie za bardzo stęskniłem się za treningami, bardziej za meczami – śmieje się Damian Domagała – Jak wiemy jednak, ciężka praca w takim okresie jest bardzo potrzebna. Teraz będzie sporo indywidualnej pracy, więc myślę, że zaskoczę pozytywnie pozostałych, gdy wrócą do Kielc.

Pierwszy mecz drużyna Łomża Vive Kielce rozegra 5 lutego. Wówczas w Hali Legionów kielczanie podejmą Sandrę Spa Pogoń Szczecin.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*