Zwycięstwo z Riga FC w ostatnim meczu kontrolnym

Biuro Prasowe Legia Warszawa tekst Izabela Kruk , zdjęcia Mateusz Kostrzewa/Legia.com

Legia Warszawa wygrała 2:0 z Riga FC w ostatnim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Dubaju. W końcówce pierwszej połowy wynik spotkania otworzył Maciej Rosołek, a po przerwie błąd rywali wykorzystał Szymon Włodarczyk i podwyższył prowadzenie.

Aleksandar Vuković:

– Podobnie jak wczoraj, chodziło nam o to, by grupa zawodników zagrała więcej niż 45 minut. Zamykamy rozdział obozu w Dubaju. Dziś był ostatni dzień wysiłku dla zawodników. Teraz przechodzimy już do przygotowania do meczów ligowych, będziemy kontynuować pracę w Warszawie. Jesteśmy zadowoleni z obozu i tego meczu, szczególnie z powodu braku kontuzji. Widać było, że zawodnicy podołali temu wysiłkowi. Pod względem intensywności, jak na ten moment, wyglądaliśmy bardzo dobrze. Zwycięstwo zawsze daje powody do zadowolenia, ale bierzemy pod uwagę, że był to sparing, a przeciwnik miał dobrą sytuację, po której powinni strzelić gola. Zawsze gramy o zwycięstwo i to też powinno być w naszej mentalności. W każdym meczu musimy grać o zwycięstwo, to musi być nasz nawyk.

– Każdy napastnik po strzelonym golu czuje się lepiej. Ja patrzę na to zespołowo, to praca całej drużyny. Przy pierwszej bramce bardzo dobrze rozegraliśmy atak, super podanie Ernesta Muciego i rozegranie Kacpra Skibickiego, po czym Maciek Rosołek zdobył bramkę. Drugi gol to skuteczne założenie pressingu i wykorzystanie błędu przeciwnika. Wygraliśmy piłkę, zastosowaliśmy pracę zespołową, z której skorzystał napastnik. Musimy iść w tę stronę.

– Nie uznaję, że praca w jakimś momencie się kończy. Aby zespół był zespołem potrzebna jest codzienna praca. Aby grupa była gotowa walczyć o wspólne cele. Zawsze liczy się dobro drużyny i musimy każdego dnia pracować, aby zespół to rozumiał i z każdym meczem prezentował się lepiej. Musimy dbać, aby być prawdziwym zespołem i to proces, który będzie trwał.

– Zawsze skupiam się na ludziach, których mam. Jest jasne i oczywiste, że wzmocnienia zawsze się przydają, Mamy Patryka Sokołowskiego, który jest tego potwierdzeniem. Bardzo dobrze pracuje i bardzo dobrze wprowadził się do drużyny. Da nam dużo w przyszłości. Będziemy mieć też zawodników, którzy wrócą po kontuzjach i będą oni wzmocnieniem. Dotyczy to też tych graczy, którzy wrócą do najwyższej dyspozycji, których stać na jeszcze lepszą grę. Musimy starać się o to, by każdy z zawodników wyglądał jeszcze lepiej.

– Jeśli chodzi o Bartka Kapustkę, cieszę się, że jest tutaj z nami. Pracuje indywidualnie, ale jest z zespołem i czuje się jego częścią. Bartek trenuje z fachowcami, ja skupiam się obecnie na zawodnikach, którzy są gotowi do gry, ale czekam na moment, aż Bartek będzie w pełni dyspozycji.

Legia Warszawa – Riga FC 2:0 (1:0)

Bramki: Rosołek (38′), Włodarczyk (66′)

Legia: Miszta (Tobiasz 46′) – Noiszewski, Kharatin, Grudziński – Skibicki, Ciepiela (Pierzak 65′), Celhaka, Kastrati (Skwierczyński 65′) – Muci (Strzałek 77′), Lopes (Włodarczyk 46′), Rosołek (Kamiński 77′)
Rezerwowi: Boruc, Tobiasz, Pierzak, Strzałek, Wieteska, Slisz, Kwiatkowski, Sokołowski, Hołownia, Josue, Luquinhas, Pekhart, Włodarczyk, Kamiński, Skwierczyński.
Skrót meczu: TUTAJ [YouTube]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*