Slobodan Kovac: To nie jest PGE Skra, jakiej oczekujemy (AUDIO)

Biuro Prasowe PGE Skra Bełchatów tekst , dźwięk , zdjęcie archiwalne

Siatkarze PGE Skry przegrali z Asseco Resovią 1:3 w 1/8 Pucharu Polski i odpadli z turnieju. W załączniku przesyłam wypowiedź trenera Slobodana Kovaca.

– Pozostaje mi przeprosić kibiców, bo Puchar Polski to był jeden z naszych celów i chcieliśmy w nim zajść jak najdalej – mówi Slobodan Kovac, trener PGE Skry po przegranej z Asseco Resovią w Pucharze Polski 1:3.

Tym samym bełchatowianie pożegnali się z tegorocznymi rozgrywkami w tym turnieju. – Teraz to był dla nas najważniejszy mecz, a zagraliśmy naprawdę źle – podsumowuje Kovac. – Pozostaje mi przeprosić kibiców, bo Puchar Polski to był jeden z naszych celów i chcieliśmy w nim zajść jak najdalej. Do tego graliśmy u siebie, a w Asseco Resovii nie zagrało dwóch podstawowych zawodników: środkowy i przyjmujący.

Bełchatowianie przede wszystkim wypadli słabo w przyjęciu, przez co nie mogli rozwinąć skrzydeł i wykorzystać swoich atutów. – Naprawdę ciężko powiedzieć mi teraz cokolwiek o taktyce. Rywale mocno zagrywali, ale to my nie przyjmowaliśmy tych serwisów – zauważa Serb. – Mieliśmy bardzo niski procent w przyjęciu. Przez to nasz atut, czyli gra środkiem, nie mógł być wykorzystywany. A jeśli już próbowaliśmy, to naprzeciwko mieliśmy dwóch blokujących. Trudno jest to zrozumieć.

PGE Skra niemal w każdym secie musiała gonić wynik. To niełatwe zadanie i mimo że doganiała rywala, to ostatecznie Asseco Resovia awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. – Poza pierwszym setem, każdy kolejny zaczynaliśmy ze stratą kilku punktów – przypomina Kovac. – Od razu musiałem wykorzystać przerwę i to w kilku pierwszych akcjach. Staraliśmy się coś zrobić. Nie było potem łatwo zachować koncentrację na końcówkę setów. Gratulacje dla przeciwników. Teraz musimy pracować jeszcze mocniej i grać lepiej. To nie jest PGE Skra, jakiej ja chcę i jakiej oczekują kibice.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*