Łukasz Łakomy przed #ZAGŁĘBIE – LEGIA

Biuro Prasowe Zagłębia Lubin S.A. tekst Angelika Kłos , zdjęcie  Tomasz Folta / zaglebie.com

Kończy się okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Czy jesteś zadowolony z pracy jaką w tym czasie wykonaliście? 

– Oceniam ten czas bardzo dobrze. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Jestem zadowolony ze względu na to, że udało nam się wygrać wszystkie pięć spotkań i to napawa dużym optymizmem przed piątkowym meczem przeciwko Legii Warszawa.

A nad jakim aspektem głównie się skupialiście? Co chcieliście poprawić w swojej grze? 

– Przede wszystkim nad tym, aby tracić jak najmniej bramek, ponieważ w poprzedniej rundzie straciliśmy ich bardzo dużo. Był to nasz główny mankament. Popracowaliśmy nad tym i pierwsze efekty były widoczne już w meczach sparingowych, gdy straciliśmy zaledwie trzy bramki. Cieszy nas to bardzo, że wygraliśmy te mecze i straciliśmy niewiele goli.

Przed nami mecz z Legią, która jak wszyscy wiemy miała słabą rundę jesienną, ale w trakcie obozu, podobnie tak jak my, wygrała pięć spotkań. Jakie wskazałbyś główne atuty naszych rywali? 

– Mocnym atutem niewątpliwie będzie jakość. Posiadają bardzo dobrych zawodników, którzy potrafią dać taką jakość. Mają kilku świetnie wyszkolonych graczy, takich jak chociażby Luquinhas czy Josue. Będziemy musieli być ciągle skupieni w defensywie, ponieważ każdy szczegół w grze będzie ważny.

Czy dla Ciebie starcie z Legionistami będzie szczególnym meczem? 

– Wiadomo, że dla mnie mecze przeciwko Legii będą szczególne, ponieważ szkoliłem się tam, spędziłem siedem lat i praktycznie wszystkiego uczyłem się w ich akademii. Ten czas na pewno będzie ze mną, ale jest także już za mną i dla mnie liczy się to co jest teraz, czyli zdobycie w piątek trzech punktów.

Ostatni mecz przegraliśmy w Warszawie 0:4. Wcześniej w Lubinie także ulegliśmy Legii takim samym stosunkiem bramek. Czy w zespole widać motywację, by się zrewanżować za te spotkania? 

– Tak! Oczywiście, że tak. Wierzymy mocno w zwycięstwo. Chcemy od pierwszej minuty dominować na boisku oraz być lepszą drużyną. Chcemy także być tym zespołem, który będzie dyktował tempo gry. Wierzę, że to się uda i będziemy szczelni w defensywie.

Jakiego meczu możemy się spodziewać w piątkowy wieczór? 

– Możemy się spodziewać bardzo dobrej postawy w defensywie z naszej strony, bo jesteśmy świetnie przygotowani do tego spotkania oraz radości z gry w naszym wykonaniu. Chcemy pokazać jakość i miłą dla oka grę w piłkę. Wiadomo też, że czasem się tak nie da, ponieważ w meczu są różne momenty, ale jesteśmy gotowi i zrobimy wszystko, aby udanie rozpocząć rundę wiosenną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*