Zgrupowanie Reprezentacji Polski Lacrosse Kobiet

Informacja prasowa  Polski Kobiet w lacrosse tekst Anna Walas, Fot: Marcin Skoczylas

W miniony weekend Poznań stał się centrum żeńskiego lacrosse. Do stolicy Wielkopolski i pełniących rolę gospodyń- poznanianek, przyjechały zawodniczki z Wrocławia, Katowic oraz Wrześni. Celem był udział w pierwszym etapie selekcji do Kadry Narodowej, która reprezentować będzie Polskę na turnieju tzw. szóstek (czyli olimpijskiej wersji lacrosse) podczas Germany Lacrosse Convention 2022, który w dniach 20-22 maja odbędzie się w Dreźnie.

W dwudniowym zgrupowaniu udział wzięło łącznie aż 15 zawodniczek Poznań Hussars Ladies: Maja Andrzejewska, Magdalena Bartecka, Aleksandra Cioch-Biniaś, Malwina Dziombra, Kasandra Goszcz, Karolina Florek, Klaudia Majorczyk, Magdalena Pietrzak, Patrycja Staniszewska, Zuzanna Stasiak, Roksana Szaj, Klaudia Świtała, Anna Walas, Urszula Zawieja, Jadwiga Zawieja.

Sztab szkoleniowy reprezentował, dobrze nam znany, najbardziej utytułowany trener żeńskiego lacrosse w Polsce- Marcin Basiński.

Do Drezna ostatecznie pojedzie 12 zawodniczek, trzymamy więc kciuki za poznanianki, które bardzo dobrze spisały się podczas wszystkich sesji treningowych.

Jedną z nich poprowadził trener przygotowania motorycznego, współpracujący z poznańską drużyną- Mariusz Bocheński ze Studio Move Better – który przeprowadził tzw. beep test i skonfigurował dynamiczne ćwiczenia budujące wytrzymałość na boisku.

Zawodniczki Poznań Hussars Ladies nie zwalniają więc tempa i kontynuują intensywny okres przygotowań, aby być w jak najlepszej dyspozycji do występów w lidze, a także gotowe do reprezentowania Polski na arenach międzynarodowych. Polska Liga Lacrosse wystartuje 19 marca turniejem w Katowicach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*