Szóste zwycięstwo z rzędu! 3:0 z Projektem Warszawa!

GDANSK 19.10.2019 PLUS LIGA PLS POLSKA LIGA SIATKOWKI SIATKOWKA MEZCZYZN TREFL GDANSK PREZENTACJA ZESPOLU --- POLISH VOLLEYBALL MEN LEAGUE TREFL GDANSK TEAM PRESENTATION --- NZ FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl

Biuro Prasowe Trefl Gdańsk tekst, zdjęcie archiwalne

Trefl Gdańsk wygrał w niedzielne popołudnie bez straty seta z Projektem Warszawa i odniósł tym samym szóste zwycięstwo z rzędu, licząc zarówno mecze PlusLigi, jak i TAURON Pucharu Polski. Gdańszczanie w trzysetowym pojedynku zanotowali 10 asów serwisowych i 10 razy skutecznie zatrzymywali blokiem. Mecz jednak wcale nie był łatwy. Najbardziej jednostronna była pierwsza odsłona niedzielnego spotkania, ale w drugiej partii prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Gdańszczan z trybun ERGO ARENY wspierało 3850 kibiców, a statuetka MVP powędrowała po meczu w ręce środkowego Bartłomieja Mordyla, który w sumie zdobył 10 punktów, a pięciokrotnie zatrzymywał rywali blokiem. Teraz przed gdańszczanami wyjazd na Final Four TAURON Pucharu Polski.

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa 3:0 (25:16, 25:22, 25:23)

Trefl Gdańsk: Lipiński 12, Wlazły 15, Reichert 6, Kampa 4, Urbanowicz 6, Mordyl 10, Olenderek (libero) oraz Mika 1, Łaba

Projekt Warszawa: Wrona, Blankenau 2, Nowakowski 3, Petković 15, Grobelny 10, Janikowski 5, Wojtaszek (libero) oraz Gałązka 1, Superlak 3, Fornal 2, Jaglarski (libero)

MVP: Bartłomiej Mordyl

Widzów: 3850

Pomeczowe wypowiedzi:

Mariusz Wlazły: Przede wszystkim bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że zespół z Warszawy jest bardzo trudnym przeciwnikiem, natomiast też wiemy, że borykają się ze swoimi problemami. Brzydko mówiąc wykorzystaliśmy tę szansę i cieszymy się z tych punktów, natomiast życzymy wszystkim zawodnikom powrotu do zdrowia, do pełni sił, by mogli również cieszyć się ze zwycięstw, choć oczywiście mam nadzieję, że nie z nami. Odnośnie samego meczu – na pewno mieliśmy dzisiaj dużo fajnych emocji, dużo fajnych emocji dla kibiców, którzy jak zwykle dotarli do naszej hali i pomagali nam w ważnych momentach. Cieszymy się, że możemy prezentować nasza grę i cieszyć naszą grą kibiców. Dzisiaj na pewno w każdym secie była widoczna nasza dobra postawa. Staraliśmy się wykorzystać atuty w ten sposób, by ustawić grę, tak jakbyśmy tego sobie życzyli. Myślę, że to się udało przede wszystkim w dwóch pierwszych setach, mimo że ten drugi był dosyć zacięty. Najważniejsze jest to, że wygraliśmy za trzy punkty, te punkty są dla nas bardzo istotne. Teraz już możemy się spokojnie skupić nad tym, co się wydarzy za chwilę. Dziś popełniliśmy kilka błędów, które w ostatnich meczach już nam się nie przytrafiały, więc nad tym musimy w najbliższych dniach popracować. Natomiast oczywiście każde zwycięstwo napędza i niezwykle cieszymy się z tego, że gramy stabilnie. Gramy na tyle jednostajnie, że mimo tego że gdzieś popełnimy błędy, to wiemy, że jesteśmy w stanie je szybko nadrobić. To powoduje pewien spokój w drużynie i powoduje, że nasza drużynowa pewność siebie jest cały czas dosyć wysoka.

Bartłomiej Mordyl: Wydaje mi się, że blok i zagrywka zdecydowały, że wygraliśmy ten mecz 3:0. W siatkówce tak jest, że jak się dobrze zagrywa, to jest dużo łatwiej ustawić szczelny blok i podbić piłkę w obronie, dlatego cieszę się, że zagrywka nam dzisiaj bardzo dobrze siedziała i to nam naprawdę ułatwiło dzisiejszy mecz. Oczywiście wygrywanie meczów i to jeszcze w serii dodaje pewności siebie i daje dodatkowego kopa na treningach. Atmosfera się poprawiła, ale nawet gdy było ciężko, to staraliśmy się trzymać razem i też dodawać sobie otuchy.

Miło dostać takie wyróżnienie, ale cieszymy się ze zwycięstwa całej drużyny, bo wiemy, że było ono nam dzisiaj bardzo potrzebne i wiemy, że będzie jeszcze w tym sezonie tych zwycięstw trochę potrzebnych, żeby awansować do upragnionych play-offów, zobaczymy, czy nam się to uda, ale myślę, że ta seria sześciu zwycięstw z rzędu nas nakręci pozytywnie i do końca sezonu będziemy prezentować taką siatkówkę, jaką prezentujemy teraz.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*