WKS Grunwald Poznań – MISTRZ POLSKI 2021/2022

Informacja prasowa WKS Grunwald Poznań tekst Waldemar Serowski , zdjęcia Paweł Siczyński

WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń 8:5 (3:1, 2:2, 3:2)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -3, Łukasz Kosmaczewski -2, Tomasz Dutkiewicz -1, Mikołaj Gumny -1, Eryk Bembenek -1.

W niedzielę (20.02.2022) drużyna WKS Grunwald Poznań po raz 19 została mistrzem Polski w halowej odmianie hokeja na trawie. Spotkanie z zespołem z Torunia było, jak wszystkie mecze tych drużyn, emocjonujące i stało na porządnym poziomie sportowym.

WKS Grunwald po pierwszej kwarcie prowadził dwoma bramkami i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Wszyscy znamy zespół Pomorzanina i spodziewaliśmy się, że ta drużyna się nie podda. Przez następne kwarty trwała twarda walka o zwycięstwo i dopiero w ostatniej Grunwald uzyskał cztery bramki przewagi. W tej sytuacji wystarczyło wojskowym kontrolować przebieg meczu, mimo usilnych starań Pomorzanina żeby odwrócić losy spotkania. Wycofując bramkarza i wprowadzając szóstego zawodnika do gry, do końca byli szalenie niebezpieczni. Mecz był nerwowy, ale dla prawdziwych kibiców hokeja na trawie niezmiernie atrakcyjny. Po końcowej syrenie w naszym zespole zapanowała zasłużona radość, bo wojskowi po trzech latach odzyskali tytuł mistrza Polski w hali i przez rok będą mogli się tym szczycić.

Indywidualnie bardzo udany weekend mieli Łukasz Kosmaczewski i Jacek Kurowski. Pierwszy w półfinale i finale strzelił w sumie 7 bramek, a drugi był prawdziwą siłą napędową drużyny i w meczu o złote medale zdobył bardzo ważne trzy bramki. Ekipa WKS Grunwald Poznań w meczach finałów play off była prawdziwym monolitem. Muszę wyróżnić wszystkich zawodników, którzy po raz kolejny pokazali swoją wartość i udowodnili, że tworząc doskonale rozumiejący się kolektyw można zdobyć każde trofeum. Hokej na trawie uprawiają twardzi ludzie kierując się miłością do tego trudnego olimpijskiego sportu i potrafią pogodzić pracę zawodową z treningami. Nie zawsze kierują się tylko ekonomią, gdyż w tym sporcie nie ma dużych pieniędzy i wszystko odbywa się na poziomie amatorskim. Dlatego kieruję jeszcze większe słowa uznania do zawodników za sukcesy ostatnich lat oraz wyrozumiałość dla sytuacji w klubie. Mistrzami Polski w hali 2021/2022 zostali: Mateusz Popiołkowski (kapitan), Paweł Bratkowski (grający trener), Jacek Kurowski, Tomasz Dutkiewicz, Szymon Hutek, Mikołaj Gumny, Eryk Bembenek, Jakub Chumeńczuk, Rafał Banaszak, Łukasz Kosmaczewski, Mikołaj Głowacki, Michał Lange, Artur Działa, Michał Kasprzyk. Osobne zdanie trzeba powiedzieć o grającym trenerze Pawle Bratkowskim. Wziął na siebie dużo obowiązków, bo na jego barkach są przygotowania zawodników do sezonu i meczów, odprawy wideo, wybór odpowiedniej taktyki, wybranie składu i realizowanie przyjętych celów w sezonie i poszczególnych spotkaniach. Paweł jest podstawowym zawodnikiem i trzeba przyznać, że ze swoich obowiązków wywiązuje się wzorowo.

Trenersko rozwija się wręcz modelowo, a zawodnikiem zawsze był jednym z najlepszych w całym polskim hokeju na trawie. Pawle, wielkie brawa i podziękowania za Twoją pracę! Nie sposób zamknąć krótkiego zakończenia sezonu nie wspominając o NASZYCH najlepszych kibicach na świecie. Wokół drużyny zawiązała się cudowna ekipa, składająca się z zawodników młodszych grup szkoleniowych, ich rodziców i rodzin zawodników. Jeżdżą za drużyną na jej mecze wyjazdowe, zawsze są obecni na naszym stadionie i do tego są hałaśliwi, rozśpiewani, uśmiechnięci, tolerancyjni i żywiołowi. Bardzo pomagają drużynie i bardzo fajnie to się komponuje. Chwilo trwaj wiecznie!!!

Oczywiście na koniec dziękuję drużynie za sezon pełny wzruszeń i zwycięstwa, a kolegom działaczom: Jurkowi Wybieralskiemu, Leszkowi Janaszak, Pawłowi Siczyńskiemu za codzienną pomoc w szarej pracy dla dobra zespołu i WKS Grunwald Poznań. #Wjednościsiła!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*