Enea poznańska kontra Enea bydgoska

Informacja prasowa Enea Basket Poznań tekst Adam Lejwoda , zdjęcia Beata Brociek

Enea Basket Poznań – Enea Astoria II Bydgoszcz 118:60 /29:19, 29:11, 28:16, 32:14/

Wprawdzie to nas upatrywano jako zwycięzcę meczu pomiędzy dwoma zespołami Enei, ale to wcale nie było takie pewne. Z jakiego względu? Przegraliśmy ostatni mecz po długiej serii zwycięstw, drużyna 2 ligowa nie rozgrywała spotkań od 11 dni /podobnie jak drużyna gości/, cykl treningowy był podporządkowany rozgrywkom U19 i naszym udziałem w Finale Młodzieżowego Pucharu Polski, a przypomnę, że 2/3 drużyny stanowią juniorzy. Naprzeciw nam stanęła drużyna też w większości złożona z juniorów, ale mająca w swoim dorobku już niejedno zwycięstwo z wyżej notowanymi przeciwnikami. Przebieg meczu był raczej zaskakujący, gdyż zwycięstwo przyszło nam nader łatwo. Sądzę, że młoda drużyna naszego ostatniego rywala nie otrząsnęła się jeszcze po jednopunktowej porażce w półfinale Mistrzostw Polski U19, która zamknęła im drogę do Finału.

W tych okolicznościach odbył się mecz bez dramaturgii, a nasza przewaga w całym meczu nie była zagrożona. Dlatego pomijam 3 pierwsze kwarty, a wspominam o ostatniej, gdy na parkiecie doszło do rywalizacji młodzieżowej: juniorzy Enei poznańskiej kontra juniorzy Enei bydgoskiej. Jak wynika z przebiegu tej kwarty, również tutaj wykazaliśmy naszą wyższość, ale oprócz wcześniej wymienionych zdarzeń dotyczących drużyny gości należy pamiętać, że inaczej się gra prowadząc 40 punktami, a inaczej czując na plecach oddech rywala. W sytuacji meczu wyrównanego, taka postawa naszych juniorów musiałaby budzić najwyższy zachwyt, co nie przeszkadza stwierdzić, że występ naszej młodzieży uważam za najbardziej udany od początku rozgrywek. Nie oceniam występu poszczególnych zawodników, ale chciałbym zwrócić uwagę na niezwykłą, jak na nasze dotychczasowe notowania, celność rzutów za 3 punkty – 53,3 %, co oznacza 16 celnych trójek na 30 oddanych rzutów. Na koniec tradycyjnie komentarz trenera Pana Przemysława Szurka: Chcieliśmy bardzo w tym meczu pokazać lepszą egzekucję ofensywną wynikającą z czytelniejszych i pewnych decyzji oraz zwyciężyć. Po skuteczności choćby w rzutach za 3pkt widać, że udało nam się zrealizować założenia. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów w fundamentach defensywnych, których na nasze szczęście nie wykorzystali goście. Jedno jest pewne, jeśli chcemy być gotowi, żeby odegrać widoczną rolę w najważniejszej części rozgrywek U19 czy 2LM, czeka nas jeszcze sporo pracy.
Punkty zdobyli:

– dla Enei Basketu: M. Wielechowski 22, 5×3, I. Maćkowiak 20, 2×3, 6 zb., A. Szajek 13, 3×3, J. Jakubiak 12, 2×3, 6 zb., J. Andrzejewski 10, 2×3, J. Simon 10, 8 zb., J. Fiszer 9, 1×3, P. Stankowski 9, 1×3, O. Szczepański 8, 8 zb., I. Urban 3, 5 zb. J. Nowicki 2.

– dla Astorii II najwięcej punktów zdobyli: W. Szymański 13, D. Bykowski 10, 2×3, F. Adamczak 7, J. Stupnicki 6, 2×3.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*