Jurij Gladyr pozostaje na dłużej w Jastrzębskim Węglu!

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel tekst i zdjęcia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub przedłużył kontrakt ze środkowym bloku Jurijem Gladyrem. Nowa umowa będzie obowiązywać na dwa kolejne sezony.

– Jurij Gladyr jest ważnym „ogniwem” naszego zespołu, jednym z liderów drużyny, graczem niezwykle charakternym, któremu formy sportowej może pozazdrościć wielu młodszych kolegów. Miał  istotny udział w wywalczeniu przez Jastrzębski Węgiel mistrzostwa Polski i Superpucharu Polski i wierzę, że pomoże nam sięgnąć po kolejne trofea. Dlatego bardzo się cieszę, że zostanie z nami przynajmniej jeszcze przez dwa sezony – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

– Nie było argumentu przeciw. Jeśli jest obopólna zgoda zarówno zawodnika, jak i klubu, to logicznym jest, żeby pozostać w takim klubie, jakim jest Jastrzębski Węgiel. O tym klubie mogę się wypowiadać tylko w samych superlatywach. Biorąc pod uwagę zespół, jaki teraz posiadamy oraz to, w jakim kierunku ten klub zmierza – cały czas się rozwija, chce zdobywać kolejne trofea – moja decyzja nie mogła być inna. Podjęcie jej było dla mnie proste – mówi 38-letni Jurij Gladyr.

Jurij występuje w Jastrzębskim Węglu od sezonu 2019/2020. Mistrzowski sezon 2020/2021 zakończył jako najlepszy serwujący ligi (59 asów). Co ciekawe, to on skończył ostatnie piłki zarówno na wagę triumfu w PlusLidze, jak i w Superpucharze Polski. Za pierwszym razem był to udany atak ze środka, natomiast za drugim – as serwisowy.

Urodzony w Połtawie na Ukrainie zawodnik trafił do naszego Klubu z włoskiego klubu Emma Villas Siena, a jeszcze wcześniej przez rok występował tureckim Fenerbahçe Stambuł. Spore sukcesy odnosił z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, w której spędził łącznie siedem lat. Zdobył tam: złoty, dwa srebrne i brązowy medal mistrzostw Polski, dwa razy Puchar Polski oraz srebro Pucharu CEV.

Jurij występuje w Jastrzębskim Węglu na polskiej licencji, więc nie blokuje miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców na boisku wedle limitu obowiązującego w PlusLidze.

Jurij Gladyr

Ur. 08.07.1984r. w Połtawie (Ukraina)

Kluby: Azot Czerkasy, Łokomotyw Kijów, AZS Politechnika Warszawska, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Fenerbahçe Stambuł, Emma Villas Siena, Jastrzębski Węgiel.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*