Cheikhou Dieng nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst i zdjęcie

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że nowym piłkarzem Miedziowych został dziś Cheikhou Dieng. 28-letni skrzydłowy, którego ostatnim klubem był austriacki Wolfsberger AC podpisał z naszym Klubem 2,5-letnią umowę. W załączeniu znajdą Państwo zdjęcie, pliki audio z komentarzami, a także plik z poprawną wymową imienia i nazwiska nowego zawodnika KGHM Zagłębia.

– Cheikhou jest bardzo dynamicznym zawodnikiem z międzynarodowym doświadczeniem. Obserwowaliśmy go podczas kilku spotkań na żywo. Jesteśmy pewni, że da nam kilka opcji w formacji ofensywnej. Cieszymy się, że dołącza do nas piłkarz o innym profilu, który może grać jako skrzydłowy lub napastnik – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Dieng urodził się 23 listopada 1993 roku w senegalskim mieście Thies. W przeszłości występował z reprezentacji Senegalu U-23, dla której rozegrał cztery mecze. Najwięcej, aż 117 razy zagrał dla norweskiego Sandefjord Football, gdzie strzelił 14 goli i zaliczył 14 asyst. W barwach austriackiego Wolfsberger AC zanotował 64 występy, w których dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a także siedem razy asystował przy trafieniach kolegów z zespołu.

W obecnym sezonie austriackiej Bundesligi rozegrał 17 meczów, w których strzelił trzy gole i zaliczył jedną asystę.

– Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się trafić do Lubina. Widziałem już pierwszy mecz w Polsce i jego atmosferę, więc nie mogę się doczekać pierwszego występu dla Zagłebia. Byłem już w Lubinie kilka tygodni temu, by upewnić się, że to dobre miejsce dla mnie i bardzo spodobało mi się to miasto, jak również stadion czy cały klub. Pytałem też moich znajomych o polskę ligę i wypowiadali się o niej w samych superlatywach – mówi nowy napastnik KGHM Zagłębia Cheikhou Dieng.

Kontrakt senegalskiego piłkarza z naszym Klubem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*