IIHF zawiesił Rosję i Białoruś. PZHL domagał się zdecydowanych kroków

Biuro Prasowe PZHL tekst i zdjęcie

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) zawiesiła reprezentacje narodowe oraz kluby z Rosji i Białorusi. Polski Związek Hokeja na Lodzie domagał się zdecydowanych kroków wobec federacji hokejowych obu krajów.

W poniedziałek, 28 lutego, odbyło się nadzwyczajne spotkanie Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. IIHF zdecydowanie potępił użycie siły militarnej i nalega na użycie środków dyplomatycznych w celu rozwiązania konfliktu.

Rada IIHF postanowiła zawiesić wszystkie drużyny narodowe i kluby z Rosji i Białorusi, co oznacza, że kadry narodowe oraz kluby nie będę mogły startować w międzynarodowych rozgrywkach, m.in. Rosjan zabraknie w majowych Mistrzostwach Świata Elity, Rosjanie nie zorganizują również Mistrzostw Świata Juniorów, a w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego, w którym wystartuje Comarch Cracovia, zabraknie białoruskiej drużyny HK Homel.

W piśmie, wysłanym do IIHF, Polski Związek Hokeja na Lodzie, domagał się:

– Natychmiastowego zawieszenia członkostwa Rosyjskiej Federacji Hokeja na Lodzie i Białoruskiej Federacji Hokeja w IIHF,

– Natychmiastowego zawieszenia przedstawicieli Rosyjskiej i Białoruskiej Federacji w strukturach IIHF,

– Natychmiastowego zawieszenia wszelkiej współpracy IIHF z KHL

IIHF informuje, że możliwe są dalsze działania.

– IIHF nie jest organizacją polityczną i nie może wpływać na decyzje podejmowane w sprawie wojny na Ukrainie. Mamy jednak obowiązek dbać o wszystkich naszych członków i uczestników, dlatego musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy i przeprowadzić imprezy w bezpiecznym środowisku dla drużyn, biorących udział w Mistrzostwach Świata – powiedział prezes IIHF Luc Tardif.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*