Pavol Staňo nowym trenerem Wisły Płock

Biuro Prasowe Wisła Płock tekst Michał Łada , zdjęcia Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Nowym trenerem Wisły Płock został Pavol Staňo. Szkoleniowiec przejął obowiązki po Macieju Bartoszku i związał się z nami kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku. Wraz z nim do klubu przychodzi jego asystent Norbert Guľa.

Pavol Staňo urodził się 29 września 1977 roku w miejscowości Čierne. Jeśli chodzi o jego piłkarką karierę, przez kilka sezonów występował w ZŤS Martin, lecz nabrała ona rozpędu od lata 2002 roku, gdy zanotował znakomity sezon w barwach FC Spartak Trnava. Następnie zdobył jeszcze superpuchar Słowacji z FC Artmedia Bratislava. Jako piłkarz tego klubu sensacyjnie awansował z nim do fazy grupowej Ligi Mistrzów 2005/2006, w której rozegrał sześć spotkań. Przed sezonem 2007/2008 trafił do Polski. Najbardziej kojarzy się go z Koroną Kielce, gdzie spędził cztery i pół sezonu. Ma jednak na koncie też krajowy puchar, zdobyty z Jagiellonią Białystok, a także występy w barwach Polonii Bytom, Podbeskidzia Bielsko-Biała oraz Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

Po zawieszeniu butów na kołku był trenerem TJ Tatran Krásno nad Kysucou. Później, w 2018 roku, był w Bruk-Becie asystentem najpierw Jacka Zielińskiego, a następnie Marcina Kaczmarka. W listopadzie rozpoczął już pracę w MŠK Žilina, gdzie przez nieco ponad rok był członkiem sztabu szkoleniowego drużyny rezerw. W połowie sezonu 2020/2021 objął już pierwszy zespół i pracował z nim aż do października 2021 roku. W tym czasie zdobył ze swoją ekipą wicemistrzostwo Słowacji, co dało mu też tytuł trenera roku na Słowacji. W kolejnych rozgrywkach uzyskał z drużyną brązowy medal, a także doszedł z nią do finału krajowego pucharu.

Staňo do naszego klubu przychodzi wraz ze swoim dotychczasowym asystentem, czyli Norbertem Guľą. Obaj związali się z nami umowami ważnymi co najmniej do 30 czerwca 2024 roku. Ponadto informujemy, że w sztabie szkoleniowym Wisły Płock nie zajdą inne zmiany i wszyscy pracownicy pozostają na swoich stanowiskach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*