Rundę zaczynamy od remisu

Biuro Prasowe GKS Górnik Łęczna (piłka nożna kobieca) tekst i zdjęcie

Z Katowic wywozimy jeden punkt. Sobotni mecz z tamtejszym GKS zakończył się wynikiem 3:3, a bramki dla naszej drużyny zdobywały Weronika Kaczor, Oliwia Rapacka i Jolanta Siwińska.

– Dziewczyny bardzo solidnie przepracowały przerwę między rundami i w tym upatrujemy swoich szans w meczu w Katowicach. Zimą przetestowaliśmy kilka wariantów, którymi chcemy zaskoczyć przeciwnika. Mamy nadzieję, że zda to egzamin – oceniał przed pierwszym starciem wiosny trener Robert Makarewicz.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale to gospodynie miały lekką przewagę w posiadaniu piłki. Po dziesięciu minutach to my doszliśmy do głosu, a 120 sekund później wynik otworzyła centrostrzałem Weronika Kaczor. Z prowadzenia nie cieszyliśmy się niestety długo, bo już w 18. minucie do naszej siatki trafiła Katerina Vojtkova. Moment później było już 2:1 dla naszego zespołu. Gola zdobyła Oliwia Rapacka, która wykorzystała fantastyczne podanie Klaudii Lefeld.

Po pół godziny gry stan spotkania znów się wyrównał. Tym razem autorką bramki była Weronika Kłoda. W 41. minucie było bardzo blisko tego, by gospodynie wyszły na prowadzenie, ale nie wykorzystały swojej sytuacji. Zrobiliśmy to natomiast my, a na 3:2 po asyście Marianny Litwiniec trafiła Jolanta Siwińska! Na przerwę zeszliśmy więc z jednobramkową zaliczką.

Premierowe minuty drugiej połowy były znacznie spokojniejsze niż pierwsza część. W 57. minucie na murawie zameldowała się Macleans Chinonyerem, która szybko zmusiła bramkarkę katowiczanek do wykazania się. Chwilę potem minimalnie ponad poprzeczką uderzała Oliwia Rapacka.

Ostatnie pół godziny meczu nie miało już takiego tempa. Oba zespoły tworzyły co prawda sytuacje, ale nie kończyły się one golem. Niestety dla nas zmieniło się to w minucie 90., kiedy Annę Palińską pokonała Nicola Brzęczek. Ostatecznie więc wiosnę zaczęliśmy od podziału punktów.

GKS Katowice – GKS Górnik Łęczna 3:3 (2:3)

Bramki: Vojtkova 18’, Kłoda 31’, Brzęczek 90’ – Kaczor 12’, Rapacka 22’, Siwińska 42’

GKS Katowice: Klimek – Dyguś, Hajduk, Olszewska, Turkiewicz, Koch (62’ Rybaczuk), Kłoda (71’ Grzegorczyk), Zdunek, Vojtkova (78’ Bińkowska), Brzęczek, Maciążka.

GKS Górnik Łęczna: Palińska – Siwińska, Zawadzka, Głąb, Skupień (46’ Zając), Ratajczyk (64’ Kazanowska), Kaczor, Rapacka (76’ Jezioro), Litwiniec, Guściora (57’ Macleans), Lefeld (85’ Duchnowska).

Żółte kartki: Zając 66’, Kaczor 77’

Sędziowała: Michalina Diakow.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*