KGHM Zagłębie Lubin wygrywa z Termaliką Niecieczą

2022.03.11 Nieciecza Pilka nozna PKO Ekstraklasa sezon 2021/2022 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - KGHM Zaglebie Lubin N/z {persons} Foto Tomasz Folta / PressFocus 2022.03.11 Nieciecza Football PKO Ekstraklasa season 2021/2022 Bruk-Bet Termalica Nieciecza - KGHM Zaglebie Lubin {persons} Credit: Tomasz Folta / PressFocus

Biuro Prasowe Zagłębie Lubin S.A. tekst i zdjęcia Tomasz Folta / zaglebie.com

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 0-2 KGHM ZAGŁĘBIE LUBIN

Bramki: Patryk Szysz 65 (k), 72 (k).

Termalica: 35. Pawieł Pawluczenko – 27. Bartłomiej Kukułowicz, 6. Nemanja Tekijaški, 77. Artem Putiwcew, 17. Matěj Hybš – 7. Roman Gergel (70, 8. Samuel Štefánik), 22. Michal Hubínek (81, 14. Dawid Kocyła), 28. Maciej Ambrosiewicz (70, 95. Sebastian Bonecki), 18. Piotr Wlazło, 11. Muris Mešanović (70, 10. Adam Radwański) – 88. Tomáš Poznar (70, 9. Kacper Śpiewak).

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 44. Jhon Chancellor, 3. Saša Balić (84, 23. Jakub Wójcicki) – 17. Patryk Szysz (87, 7. Saša Živec), 6. Aleksandar Šćekić, 33. Kōki Hinokio, 99. Łukasz Łakomy (78, 14. Jakub Żubrowski), 29. Cheikhou Dieng (79, 9. Erik Daniel) – 15. Martin Doležal (79, 13. Karol Podliński).

żółte kartki: Poznar, Hubínek, Hybš, Bonecki – Šćekić, Dieng, Chodyna.

sędziował: Damian Kos.

PIOTR STOKOWIEC – TRENER KGHM ZAGŁĘBIA:

– Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Wierzyłem w zespół i wiedziałem, że dobrze się przygotowaliśmy do tego meczu. Drużynie potrzebne są zwycięstwa. Można uszczelnić obronę, ale jak się nie wygrywa, to racja zawsze jest zachwiana. Wiedziałem, że to przyniesie efekty. To już jest czwarty nasz mecz bez porażki i trzecie czyste konto. Cieszą mnie również bramki Patryka Szysza, bo w ostatnich dwóch meczach nie byłem z zadowolony z jego gry, ale o tym rozmawialiśmy. Próbowaliśmy w tym meczu prowadzić grę, dominować i wychodzić pressingiem. Przyjechaliśmy tu wygrać, ale to nie było łatwe, ponieważ Termalica jest innym zespołem niż jesienią. Cieszę się, że zmiennicy pokazali jakość, dla mnie każdy jest ważny. Każdy ma do wypełnienia swoja role i dziś rezerwowi odparli napór oraz uspokoili grę. Cieszę się, bo to ważne zwycięstwo i można powiedzieć, że udało nam się odmienić ten zespół. Od września jest to także pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Zagłębia. Ta wygrana da nam trochę oddechu, ale dalej jesteśmy skoncentrowani i będziemy chcieli podtrzymać naszą passę.

RADOSLAV LÁTAL – TRENER TERMALIKI:

– W pierwszej połowie było sporo strat piłki. Nie dograliśmy dobrze jednej z naszych kontr. Popełnialiśmy błędy w pierwszej części spotkania. Ciężko było nam się utrzymać przy piłce i notowaliśmy straty. W drugiej połowie popełniliśmy błędy, po których Zagłębie wyszło z kontrą, po której podyktowano rzut karny. Z naszej strony druga odsłona wyglądała słabo, ale idziemy dalej.

__________________

SASA BALIĆ

– Szykowaliśmy się na trudne spotkanie. Dobrze się przygotowaliśmy, wiedzieliśmy co mamy robić, bo zrobiliśmy dobrą analizę przeciwnika. Uważam, że w pierwszej połowie byliśmy zespołem lepszym, mieliśmy dużo dogodnych sytuacji, które mogliśmy zakończyć bramką. Moim zdaniem zagraliśmy dobry mecz dzisiaj i zasłużenie zwyciężyliśmy. Wydaje mi się, że kolejny mecz na zero z tyłu, to efekt obozu w Turcji z nowym sztabem szkoleniowym. Wiemy, co mamy robić, wiemy, jak się mamy ustawiać i cieszę się, że to wygląda dobrze. Oczywiście są rzeczy do poprawy, ale funkcjonujemy dobrze jako zespół. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że te dwa mecze – dzisiejszy i mecz z Wartą – są bardzo ważne, bo gramy bezpośrednio z przeciwnikami, którzy również walczą o utrzymanie. Mamy plan żeby zrobić 6 punktów, dziś mamy 3 i w piątek czas na następny krok. Oglądamy mecze, wiemy jak oni grają i jesteśmy dobrze przygotowani, jestem więc pewny, że ten mecz wygramy.

2022.03.11 Nieciecza
Pilka nozna PKO Ekstraklasa sezon 2021/2022
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – KGHM Zaglebie Lubin
N/z {persons}
Foto Tomasz Folta / PressFocus
2022.03.11 Nieciecza
Football PKO Ekstraklasa season 2021/2022
Bruk-Bet Termalica Nieciecza – KGHM Zaglebie Lubin
{persons}
Credit: Tomasz Folta / PressFocus

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*