Zbiórka na rzecz młodych piłkarzy ze Lwowa

Biuro Prasowe MKS Miedź Legnica S.A. tekst , zdjęcie archiwalne

We wtorek 8 marca do Legnicy dotarła grupa 16 osób – zawodników i opiekunów z drużyny U15 Ruchu Lwów, którzy uciekają przed rosyjską agresją na Ukrainie. Zespół trafił pod opiekę Miedzi Legnica – został zakwaterowany i trenuje wspólnie z drużynami z Akademii Piłkarskiej Miedzi. Współpracująca z naszym Klubem Fundacja Votum za pośrednictwem portalu siepomaga.pl zorganizowała zbiórkę funduszy na rzecz ukraińskiego zespołu. To nie koniec potrzeb. Dlatego podczas meczu z Koroną Kielce (piątek, 18 marca, godz. 18) na stadionie przeprowadzimy zbiórkę darów dla naszych gości, które będzie można pozostawić w specjalnie wyznaczonych miejscach przy punktach biletowych. 

Zakwaterowanie i utrzymanie chłopców wiąże się z ogromnymi kosztami. Dodatkowo nie wiadomo jak długo u nas zostaną i jakie dodatkowe potrzeby pojawią się na przestrzeni czasu. Najważniejsze jest ich bezpieczeństwo i możliwość realizowania swoich pasji. Dołożymy wszelkich starań, by ich czas spędzony u nas, był dobrym, pożytecznym, pełnym pozytywnych wspomnień.

Na ten moment główną potrzebą są środki codziennej czystości, higieniczne i woda potrzebna do nawodnienia nie tylko w codziennym funkcjonowaniu, ale przede wszystkim w trakcie procesu treningowego. Potrzebujemy środków, by móc zrealizować bieżące potrzeby drużyny. Dlatego apelujemy o wsparcie do wszystkich ludzi dobrej woli! Pomóc może każdy, wpłacając choćby symboliczną kwotę za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl/pilkarze-z-ukrainy!

Ponadto podczas najbliższego domowego meczu pierwszego zespołu Miedzi z Koroną Kielce, odbędzie się zbiórka darów dla młodych piłkarzy z Ukrainy. Wierzymy, że dzięki Wam, uda się je zebrać i jak najszybciej ofiarować chłopcom. Na co dzień dary można przynosić do sekretariatu Klubu, mieszczącego się w trybunie B Stadionu im. Orła Białego w Legnicy. Z kolei w dniu meczu będzie je można pozostawić w specjalnie wyznaczonych miejscach przy punktach biletowych.

Informujemy, że preferowane są rzeczy nowe, a produkty używane przyjęte zostaną tylko wtedy, gdy będą w bardzo dobrym stanie.

Co potrzebujemy:

– kołdry 140 cm x 200 cm (30 szt.),
– poduszki (30 szt.),
– koce (30 szt.),
– ręczniki (min. 40 szt.),
– pościele na kołdry i poduszki (30 szt.),
– prześcieradła na łóżka szer. 90 cm,
– bielizna i skarpetki dla chłopców w wieku lat 15,

– soki,
– odżywki,
– batony dla młodych sportowców,

– antyperspiranty,
– żele pod prysznic,
– szampony,
– pasty do zębów,
– szczoteczki,
– proszki do prania,
– środki do sprzątania,
– ściereczki do sprzątania,
– ręczniki papierowe,

– artykuły papiernicze,
– zeszyty, długopisy itp.,
– opatrunki,
– leki przeciwbólowe i przeciwzapalne,
– gry,
– lampki na biurka,
– naczynia kuchenne,
– sztućce,
– czajniki elektryczne,
– inne artykuły, które umożliwią naszym młodym gościom stworzenie sobie w Legnicy tymczasowych domów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*